Je těžké uvěřit, že ani jedna scéna z Vikingů se nenatáčela ve Skandinávii. Naneštěstí zvlněné zelené kopce Irska jsou velmi podobné těm Skandinávským, tudíž málokdo by poznal rozdíl. Seriál běží již čtvrtým rokem, většinou se natáčí s nějakými rekvizitami, nebo zeleným plátnem (díky kterém se následně na to dodělají CGI efekty) v Ashford Studios. Nicméně mnoho epizod se natáčelo právě v Irsku, ale dokonce i v zámořských oblastech. Podívejte se s námi na 8 nejzajímavějších míst, kde se natáčel seriál Vikings.

8. Lough Tay (Irsko) — Vesnice Kattegat

Lough Tay je velké jezero rozkládající se na území tzv. Hrabství Wicklow. Jedná se o místo, které se v seriálu vyskytuje opravdu často, jedná se o domovskou vesnici krále Ragnara a jeho rodiny, vesnice Kattegat.

7. Luggula Estate (Irsko) — Okolí Kattegatu

V 11. epizodě 4. série, když Ragnar objížděl své blízké přátele, jsme mohli vidět majestátní hory Hrabství Wicklow. Jedná se o stejné hory, které jsme mohli vidět při útěku Flokiho před uvězněním za vraždu Athelstana na začátku 4. série.

6. Řeka Boyne (Irsko) – Řeka Seina, Paříž

Samotné město Paříž bylo vytvořeno pomocí CGI efekty, které byly na seriálové poměry dost dobré. Cesta k městu byla však natáčena na skutečné řece, nikoli však na Seině, která teče do Paříže, ale na řece Boyne. Zajímavé je, že nedaleko řeky je tzv. Slane Castle – středověký zámek, na kterém se však nikdy nenatáčelo.

5. Blessington Lakes (Irsko) – Vodní cesty

Blessington Lakes posloužily pro mnohé Ragnarovy výpravy, nebo dlouhé scény na řekách. Děsivě klidná hladina vody je ideální pro natáčení podobných scén.

4. Powerscourt Waterfall (Irsko) – Místo koupání Aslaug

Úchvatný vodopád Powerscourt Waterfall posloužil jako přírodní koupelna Ragnarovy druhé ženy Aslaug. Je to opravdu skvělé místo na koupání, ne však úplně bezpečné, jelikož neuniklo pozornosti zvědavým očím Vikingů.

3. The Nuns Beach (Irsko) – Pobřeží Northumbrie

Scéna, ve které se Vikingové vylodí na pobřeží Northumbrie a střetnou se vůbec poprvé s Anglosasy se natáčela na tzv. The Nuns Beach. Tato pláž je dokonalá pro natáčení krvavých bitev.

2. Sault Ste. Marie (Kanada) – Skandinávská divočina

Na začátku 4. série zavítal Alexander Ludwig s malou skupinou štábu na natáčení do Kanady, kde se natáčely scény Bjorna v divočině. V době natáčení bylo v kanadských lesech mínus dvacet stupňů, nicméně i přesto trval Alexander Ludwig na tom, že do ledové vody skočí opravdu nahý. V létě je tam mnohem tepleji, nicméně i přesto musíte dávat pozor na medvědy.

1. Morocco – Středozemní moře

Výrazně odlišné prostředí od zatažených irských hor, na které jsme řadu let zvyklí, je Maroko, které by měl dle všeho navštívit Bjorn během svého nájezdu do Středozemního moře. Přesná lokace není známa, ale natáčelo se prý ve městech Ouarzazate, Erfoud, Errachidia, Merzouga a Rissani. Písečné pouště a nekonečný sluneční svit bude velkou změnou prostředí i pro nejsilnějšího pohana. Raději sundej kožešinu doma, Bjorne!

ZÁVĚR

Na konec tady pro Vás máme ukázku na další díl: 

Tohle byla nejzajímavější místa z natáčení Vikingů. Co na ně říkáte? Řekli byste, že se Vikinogové nenatáčí ve Skandinávských zemí? Vyjádřete svůj názor dolů do komentářů.