Adam Novák se dnes řadí mezi takzvané dětské herce, i když se herectví s přestávkami věnuje průběžně celý život. Do paměti diváků se zapsal hlavně jako malý, svým vzhledem však nikdy neodpovídal svému věku. Například v seriálu Bylo nás pět hrál sedmiletého Petra Bajzu, v době natáčení mu ale bylo již třináct let. Čím se dnes Adam živí a proč odmítá herecké nabídky?

Adam Novák se narodil 17.6.1980 v Praze. Vystudoval uměleckou průmyslovou školu scénografickou. Na konzervatoř se nehlásil, protože jeho bratr na škole nebyl šťastný, proto si vybral jiný obor. Má tři sourozence – Filipa, Štěpána a Sandru. Sandra Nováková je dnes známá například ze seriálů Ordinace v růžové zahradě (2009-2015) či Modrý kód (2017-2019). Sourozenci společně vytvořili jedny z hlavních postav v seriálu Bylo nás pět (1994), oba si zahráli ale již o rok dříve v německém seriálu Správná šestka, který Česká televize uvedla až v roce 2001.

Adam a Sandra Novákovi v Bylo nás pět (1994) / FOTO: reprofoto

Před kamerou začínal v roce 1990, kdy se objevil v pohádkách Freonový duch a Motýlí čas. Po jeho životní roli Petra Bajzy v roce 1994 účinkoval ve filmu Co Hedvika neřekla (1995) a poté v seriálech Zdivočelá země (1997) a Na lavici obžalovaných justice (1998). Po roce 2000 již hrál spíše sporadicky, diváci jej mohli vidět například ve filmech Modrý Mauritius (2004) nebo Taková normální rodinka (2008). Také si zahrál v seriálech Cesty domů (2011-2012) a Aféry (2011). V lednu 2011 se objevil jako host v oblíbené Show Jana Krause.

Adam v Show Jana Krause (2011) / FOTO: reprofoto YouTube

Dnes se již Adam Novák herecky nijak neangažuje, nadále ale působí u filmů a seriálů. Záři reflektorů před kamerou však vyměnil za roli výtvarníka, malování je jeho vášeň i živobytí. Jako výtvarník působil u bondovky Casino Royale, nové řady Zdivočelé země, ve které kdysi sám hrál nebo u filmu Jan Hus. Úspěšně své obrazy také prodává a vystavuje. Pokud má na malbu obrazu jen pár dní, používá akryl, jinak maluje olejem. Prozradil, že je velkým fanouškem fantasy seriálu Hra o trůny, který bude v letošním roce zakončen osmou sérií. Také uvedl, že stále dostává nabídky na role v tzv. nekonečných televizních seriálech, které ale odmítá, protože preferuje povolání výtvarníka a svobodu, která je s tím spojená.


Našli jste v článku chybu, nepravdivé nebo zavádějící informace? Kontaktujte nás prosím na redakce@tvguru.cz. Vašemu požadavku se budeme neprodleně věnovat.


-reklama-