Od premiéry strašidelné komedie Addamsova rodina, která byla dokonce i nominovaná na Oscara a Zlatý glóbus, uběhne brzy již 29 let. Ve snímku si sourozence zahráli Christina Ricci (Wednesday Addamsová) a Jimmy Workman (Pugsley Addams). Jednomu z nich vyneslo herectví spoustu filmových nominací a ocenění, druhý ukončil hereckou kariéru v roce 2004. Oba letos oslavili kulaté 40. narozeniny. Jak se změnili a co dnes dělají, se dočtete v našem článku.

Christina Ricci (40)

Americká herečka Christina Ricci se narodila 12. února 1980. Od svých 8 let začala vystupovat v reklamách. Filmový debut přišel ve filmu Mořské panny v roce 1990, kde si zahrála po boku Cher. O rok později se velmi úspěšně zapsala do povědomí diváků v roli Wednesday Addamsové a tím se stala dětskou hvězdou. Když se o 4 roky později objevila ve filmu Casper, role Kathleen z ní učinila velmi vyhledávanou dětskou herečku. Za roli Dede ve filmu Všichni moji muži získala v roce 1998 nominaci na ocenění Zlatý glóbus. Na cenu Emmy byla nominována v roce 2006 a to za roli v dramatu Grey’s Anatomy. Celkem získala přes 14 různých filmových cen.

Ze seriálových rolí jmenujme například obsazení v Ally McBealová, Božská mrcha nebo Pan Am. Z filmových jsou to Ospalá díra (1999), V řetězech (2006), Miláček (2012), Distorted (2018) a další. Jako herečka je i nadále aktivní.

Jejím oblíbeným románem z dětství byl „Lev, čarodějnice a skříň“ a tak má na pravé lopatce vytetovaného lva a na těle několik dalších tetování. Byla chvíli zasnoubená s hercem a komikem Owenem Benjaminem (40). Je národní mluvčí sítě RAINN (Rape, Abuse&Incest National Network).

Jimmy Workman (40)

Bývalý americký herec, vlastním jménem James Christopher Workman, se narodil 4. října 1980. Jeho mladší sestrou je americká herečka Ariel Winter (22), kterou můžete znát například ze seriálu Taková moderní rodinka a starší sestrou je Shanelle Workman (42), také herečka.

Jeho debut přišel právě s rolí malého Pugsleyho v Addamsově rodině. Tehdy osmiletý Workman doprovázel svoji sestru Shanelle na konkurz na hlavní dívčí roli Wednesday, kterou nakonec získala již zmíněná Christina Ricci. Malého Jimmyho si všimli režisér a producent filmu a požádali jej, aby přečetl část, kterou říká Pugsley. Tak se dostal ke své první roli.

O dva roky později si zahrál v pokračování Addamsova rodina 2. Filmy, ve kterých se ještě objevil, jsou například Černá ovce (1996), Lepší už to nebude (1997) a jako poslední to byl v roce 2004 snímek To Kill a Mockumentary. Celkem si zahrál epizodní roli ve třech seriálech – Matlock, Jake a Tlusťoch a Život s Louiem.

Nakonec svoji hereckou kariéru ukončil, ale úplně se od kamer nevzdálil. Začal pracovat za kamerou u technického štábu filmové a televizní produkce. Je členem Teamsters Local 399, což je odborová organizace, která zastupuje lidi pracující ve filmovém průmyslu. 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz