S čerty nejsou žerty, FOTO: Reprofoto

Prodloužený velikonoční víkend vybízí k odpočinku u dobré pohádky. Rozhodně byste neměli vynechat film S čerty nejsou žerty. Klasická čertovská pohádka pro děti i dospělé vychází z knihy Boženy Němcové, režíroval ji Hynek Bočan a hudbu složil Jaroslav Uhlíř. Pohádka upoutá nejen svým brilantním příběhem, ale také hereckými výkony a skvělým humorem. Jak vypadají princezny Adélka s Angelínou a také zlá Dorota Máchalová po 35 letech?

DANA BARTŮŇKOVÁ (61 let)
Princezna Angelína

Dana Bartůňková, kterou známe z pohádky S čerty nejsou žerty jako nafoukanou a sobeckou princeznu Angelínu, je velkou milovnicí divadla. „Moje doména je divadlo, opravdu hraju velmi ráda. Kdybych vše, co dělám, měla seřadit podle oblíbenosti, tak je to divadlo, film a pak dabing,“ řekla s úsměvem na rtech Dana. Svého času se objevovala v televizi a na bílých plátnech. Za zmínku stojí její hlavní role ve filmu Skleníková Venuša (1985) nebo doktorka Olga ze seriálu Návštěvníci (1983). V současné době se věnuje především divadlu, ve kterém nejen hraje, ale také píše některé hry a navrhuje kostýmy.

Dana Bartůňková, FOTO: Reprofoto České televize

MONIKA STARÁ (53 let)
Princezna Adélka

Monika Stará snad jako jediná z celého obsazení této kultovní pohádky po ukončení natáčení zamířila zpět do Olomouce a s herectvím přestala. Pohádka S čerty nejsou žerty byla tedy jejím jediným filmem, který kdy natočila. Ve filmu však neslyšíme její hlas, nýbrž hlas Nadi Konvalinkové, která princeznu Adélku předabovala, pravděpodobně kvůli moravskému akcentu, jenž měla Monika. Během natáčení se sblížila s Vladimírem Dlouhým, kterého obdivovala. Nicméně ani to nepřimělo Moniku, aby zůstala u herectví. Po návratu do svého rodného města vystudovala pedagogiku a té se dodnes věnuje.

Monika Stará, FOTO: Profimedia, MF Sedmicka

JAROSLAVA KRETSCHMEROVÁ (63 let)
Dorota Máchalová

Jaroslava pochází z umělecky založené rodiny, kdy většina jejích blízkých působila nějakým způsobem v divadle. Jablko nepadlo daleko od stromu, a dokonce i Jaroslava se vydala cestou herečky. Po úspěšném vystudování DAMU se stala členkou Studia Ypsilon, kde působí dodnes. Hostovala i v Divadle Na Zábradlí či Divadle Kalich. Jaroslava pracuje i v dabingu, svůj hlas propůjčila např. herečce a zpěvačce Barbře Streisandové. Věnuje se také charitativní činnosti. V posledních letech se objevu spíše na jevišti než před kamerou. Za dobu její působnosti je však nutno zmínit několik snímků, díky kterým se dostala do povědomí. Mezi ně patří např. trilogie Slunce, seno… nebo Otesánek (2000).

Jaroslava Kretschmerová , FOTO: Profimedia, Ronin – ČEF

Našli jste v článku chybu, nepravdivé nebo zavádějící informace? Kontaktujte nás prosím na redakce@tvguru.cz. Vašemu požadavku se budeme neprodleně věnovat.


 

-reklama-