Slovenská herečka Adriana Romanová-Tarábková, která se u nás proslavila jako mladá zdravotní sestra „Jeskyňka“ ve filmu Jak básníci přicházejí o iluze (1984), se herectví již osmadvacet let nevěnuje a žije běžný rodinný a pracovní život. Svou dřívější filmovou kariéru pokládá za uzavřenou kapitolu.

„Jsi modrá jako hladina, jsi řeka, která usíná, jsi jako nebe za úsvitu a věříš na lži ze soucitu…“ tuto básničku jí složil Štěpánek (v podání Pavla Kříže), aby jí vyznal lásku. Narodila se 28. května 1966 v Bratislavě a právě slaví 55. narozeniny.

Rok 1984 byl počátkem její poměrně krátké herecké kariéry, kterou odstartovala ve filmu Jak básníci přicházejí o iluze a ještě téhož roku se objevila v pohádce Král Drozdí brada po boku Lukáše Vaculíka. Režisér Dušan Klein ji objevil v časopisu Dívka, kde tehdy vyhrála soutěž Tvář měsíce.

Dále ji diváci mohli vidět například ve filmech Horečka (1986), Cena odvahy (1986), Pistácikove dobrodruzstvá (1987), Šípková Růženka (1990) nebo Kačenka a zase ta strašidla (1992).

V roce 1993 si zahrála poslední roli ve filmu Konec básníků v Čechách a od té doby se herectví nevěnuje. Nevyhovovala jí mediální pozornost a proto se slávy ve světle reflektorů dobrovolně vzdala. Je provdaná za fotbalového funkcionáře Slovanu Bratislava a fotbal je jejím velkým koníčkem. Ona sama podniká, založila a vede firmu na obalové materiály.

Adriana Romanová-Tarábková
Adriana Romanová-Tarábková, FOTO: Profimedia
-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR