Druhý díl s jednoduchým názvem 0-8-4 nám představí, co že vlastně ono označení zahrnuje. Hned úvodem zjišťujeme, že to znamená cizí artefakt, a Coulson přitakává, že poslední uálost 0-8-4 se týkala Thorova kladiva Mjolnir.

Tým se tedy vydává po stopě tohoto artefaktu do starobylého chrámu Inků v Peru, kde jej nakonec naleznou. Jsou ovšem napadeni místními ozbrojenými složkami a je potřeba se bránit. V obraně mu pomohou jednotky bývalé kolegyně agenta Coulsona a s jejich pomocí se jim podaří artefakt dostat do autobusu (supermoderní letadlo S.H.I.E.L.D.u) i s pomáhajícími vojáky.

Na palubě letadla pak dojde k přepadení a agenti jsou zajati a musí se vypořádat s nastálou situací, protože velitelka vojenské jednotky se chce zmocnit artefaktu. Tým je poprvé nucem spolupracovat a navrhnout plán, jak se se šlamastykou poprat. Wardovi, FItzovi Simmonsové, Mayové a Skye se to nakonec podaří  a mohou tak artefakt doručit na základnu S.H.I.E.L.D.u zvanou Prak a vystřelit jej do vesmíru.

V závěru ještě budeme svědky toho, jak Skye komunikuje s tajemným členem „Přílivu“ a odepisuje na smsku v tom smyslu, že je na palubě. Uvidíme, zda v dalších dílech Skye opravdu agenty zradí, či si uvědomí svou pravou povahu. V závěrečné scéně pak vidíme Coulsona, jak je na koberečku u Nicka Furyho, který ho kárá za zničené letadlo.

Napsal : Digmen

TRAILER :

-reklama-