Třetí díl seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. začíná převozem jistého nákladu, který má být dopraven na základnu agentury. Doprovod a i samotný nákladní vůz jsou však napadeni neviditelnou silou, která vozidla odmrští, jako by je odfoukl vítr.

Coulson společně se svým týmem musí zjistit, kdo mohl mít zálusk na jejich náklad, kterým, jak se poději ukáže, je renomovaný vědec Dr. Franklin Hall. Tým Coulsonových agentů prověřuje stopy a příjde na to, že Dr. Halla unesl jeho bývalý kolega a nyní i miliardář Ian Quinn. Ten plánuje i díky Hallovi vytvořit zařízení, které by bylo schopno měnit zemskou gravitaci pomocí prvku, známého jako gravitonium.

Jelikož Quinn plánuje pro své „akcionáře“ velkou představovací akci, musí Coulson vymyslet, jak se na ni dostat. Využije k tomu Skye, která si obstará pozvánku a spolu dohromady vymyslí plán, jakým způsobem Dr. Halla zachrání. Jen nastíním, že Quinn má základnu v zemi, kde nemá americká vláda možnost legálního zásahu, takže vše musí provést v tajnosti. Nasazen je agent Ward společně s Coulsonem.

Po nalezení Dr. Halla, kterého chce Coulson odvést se stane neštěstí. Hall má již úplně jiný plán, než ten, že by se nechal zachránit. V zájmu lidstva se hodlá obětovat a proto zapne autodestrukci systému na manipulaci s gravitací, která by zničila celý komplex proto, aby tato technologie nebyla zneužita. Coulson po souboji s Hallem, shazuje právě Halla do centra přístroje a ten zdánlivě umírá a vše je zachráněno.

>

Díl končí tím, že zbytek gravitonia, které zbylo po pádu Halla do stroje pro manipulaci s gravitací, je uloženo v kontejneru někde v útrobách jedné z tajných stanic S.H.I.E.L.D.u a stáváme se svědku zrodu jednoho z velkých záporáků Avengers – GRAVITONA…

Napsal : Digmen

TRAILER :

-reklama-