Po delší době jsme konečně měli možnost shlédnou novou epizodu našeho oblíbeného seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. Zatímco Gideon Malick seznamuje zlého Warda se současným světem, Daisy s Mackem pokračuje v pátrání po potencionálních členech Secret Warriors. Přičemž narazí na jednu zajímavou ženu…

YO-YO

Jedenáctá epizoda nazvaná „Bouncing Back“ nám představila novou zajímavou postavu. Elena Rodriguez (Natalia Cordova-Buckley) pochází z Kolumbie a stejně jako řada dalších Inhumans své schopnosti dostala kvůli nakaženému rybímu tuku. Yo-Yo, jak ji Mack (Henry Simmons) přezdívá, se dokáže pohybovat nadlidskou rychlostí (až 6 metrů za třináctinu sekundy), ovšem se vždy musí vrátit do své původní polohy (podobně jako již zmiňované jojo).

Elena se perfektně hodí do superhrdinského týmu Secret Warriors, který dává Daisy s Mackem dohromady. Doplnila by tak Daisy (Chloe Bennet), Lincolna (Luke Mitchell) a Joeyho (Juan Pablo Raba), který v nové epizodě konečně dostal více prostoru, nejen proto, že sloužil jako tlumočník mezi Elenou a S.H.I.E.L.D.em.

agents-of-shield-s03e11-bounces-back-with-a-terrifying-new-villain-enter-hive-elena-rod-883762

MALICKOVA ARMÁDA

Elena ale není jediný Inhuman, se kterým jsme se setkali. Tím dalším je tajemný Lucio (Gabriel Salvador), muž o kterém toho zatím moc nevíme. Lucio pracoval u kolumbijské policie, specializoval se kromě jiného na odchyt nových Inhumans.

Kdybyste náhodou Lucia potkali, rozhodně se mu nedívejte přímo do očí. Každý kdo tak učiní totiž na určitou dobu zůstane v paralyzovaném stavu, neschopný pohynu. Malickovi se někdo takový do jeho armády Inhumans bude hodit. Po Gyierovi (Mark Decascos), který ovládá kovy, je tak Lucio dalším nebezpečným protivníkem S.H.I.E.L.D.u. Teda pardon, ještě je tu někdo, ještě je tu…

HIVE

Asi nejnebezpečnější protivník, jakému kdy museli Agenti čelit, se ukrývá kdesi uvnitř základny Hydry. Nakažený Ward a.k.a Hive (Brett Dalton) tam nabírá své síly. A nutno přiznat, že vypadá opravdu děsivě. Jde z něj strach ještě více, než kdy předtím. Jediná smůla akorát je, že nám prozatím neukázal moc ze svých schopností. Určitě nám to ale vynahradí v příštích epizodách.

capture-20160316-175847

PREZIDENT ELLIS

Speciálním hostem v této epizodě byl prezident Spojených států amerických Matthew Ellis (William Sadler). A jeho role byla poměrně důležitá. Setkal se totiž s Philem Coulsonem (Clark Gregg), přičemž spolu probrali, jak to s S.H.I.E.L.D.em vlastně je. Coulsonovi nařídil, aby dál pokračoval v pátrání po Inhumans, přičemž aby existence S.H.I.E.L.D.u zůstala i nadále utajena, do záznamů prezident uvede organizaci ATCU. Ta se dočkala nového vedoucího, kterým je Philův starý známý Glenn Talbot.

SPOILER NA KONEC ÚVOD

Hned první scéna celé epizody nás zavedla časem o tři měsíce dopředu. Sledovat jsme mohli tryskáč Quinjet ve vesmíru, ve kterém je viditelně někdo mrtvý. Jenže kdo? Nápovědou by nám mohl být růženec, který byl v záběru. A ten, jak jsme zjistili, patří nové Eleně. Jenže je to opravdu ona, kdo umře? Přece nebudou tvůrci zabíjet čerstou postavu, navíc postavu s takovým potencionálem. Kdo další by to tak mohl být? Jednou z teorií je Mack. Jestli to však na konci schytá on se ovšem dozvíme až časem.

Jak se vám úvodní epizoda líbila? A jaké jsou vaše teorie ohledně úvodní vesmírné scény? Vaše názory nám můžete jako obvykle psát do komentářů.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz