Devětašedesátiletý americký herec Mr. T se proslavil především v 80. letech jako Clubber Lang, protivník boxera Rockyho ve filmu Rocky III, a také rolí v populárním akčním seriálu A-TEAM, kde ztvárnil vietnamského veterána B. A. Baracuse. Díky svému osobitému účesu podle západoafrických válečníků a zálibě ve velkých zlatých špercích byl nepřehlédnutelný. Jak se mu daří dnes?

Mr. T se narodil 21. května 1952 v americkém Chicagu. Jeho rodné jméno je Lawrence Tureaud a má jedenáct sourozenců. Jeho otec rodinu opustil, když mu bylo pět. Na střední škole hrál fotbal, zápasil a učil se bojová umění. Dokonce se stal městským zápasnickým šampionem, což mu vyneslo fotbalové stipendium na Prairie View A&M University, kde se specializoval na matematiku, avšak hned v prvním roce studií byl vyloučen.

Poté narukoval do armády Spojených států a sloužil ve sboru vojenské policie. Po konci v armádě se snažil obnovit svou fotbalovou kariéru, kvůli zranění kolene se však musel profesionálního fotbalu vzdát. Dále pracoval několik let jako vyhazovač a bodyguard celebrit. Seznámil se s hvězdami jako Steve McQueen, Muhammad Ali nebo Michael Jackson.

V roce 1981 si jej na soutěži The World’s Toughest Bouncer všiml Sylvester Stallone a obsadil ho jako svého soupeře do filmu Rocky III (1982). Tím se mu otevřely dveře do seriálu A-Team, kde účinkoval v letech 1983-1987. V roce 1985 také vstoupil do profesionálního Wrestlingu, zápasil po boku slavného Hulka Hogana a vyhrál událost WrestleMania. Zahrál si ve filmech Taxikáři (1983), Alice a čarovné zrcadlo (1987), Freaked (1993), Agent WC 40 (1996), Bulšit (2001) nebo Zataženo, občas trakaře (2009).

Mr. T byl jednou ženatý a má tři děti, dcery Lesu (1971) a Ericu Clark (1979) a syna Lawrence Juniora (1986). V roce 1995 mu byla diagnostikována rakovina, kterou se mu podařilo porazit v roce 2001. Svůj typický účes nosí od roku 1980, našel jej v časopise National Geographic, kde byla fotka afrických válečníků z Mali. Dnes si již užívá profesního důchodu a občas si zahraje v reklamě.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR