Je jen málo lidí, kteří by neznali tak kultovní seriál, jakým ve své době byla Akta-X. Agenti americké FBI Fox Mulder a Dana Sculyová, se snažili rozluštit případy, které byly zařazeny do tzv. Akt X, neboli do případů, které nezapadaly do žádné škatulky a staly se tak nevyřešitelnými. No a tato nerozlučná, a zároveň nesourodá dvojice se nám zanedlouho vrátí zpátky.

Seriál se začal vysílat v roce 1993 na stanici FOX, a na své konto si připsal prozatím 9 sezón, čili nějakých 200 epizod. Námět na seriál vyšel převážně z pera Chrise Cartera a právě čas ukázal, že měl zatraceně dobrý čich na zajímavé zápletky. Teď se skoro celá původní parta vrací na místo činu a čeká nás nová minisérie, ve které se setkáme snad se všemi starými postavami. David Duchovny a Gilian Anderson v rolích Muldera a Scullyové jsou jasnou volbou, ale uvidíme zde i ředitele Waltera Skinnera (Mitch Pleggi) či tajemného „Kuřáka“, kterého si opět zahraje jeho původní představitel William B. Davies.

xfi2Na začátku června se začalo natáčet v kanadském Vancouveru a přítomni byli všichni výše napsaní. Nová minisérie by měla mít pouhopouhých šest epizod, avšak Chris Carter se nijak netají tím, že by znovuobnovená Akta X chtěl na televizní obrazovku přinášet častěji. Podle nejnovějších informací by se tomu nebránili ani hlavní představitelé. Zřejmě se tedy rozhodne až momentě, kdy za sebou budeme mít všechny nové epizody a u FOXu zazní, že vše bylo úspěšné. Navíc, první epizoda bude odvysílána už 24. ledna 2016, což je sice za nějakého půl roku, přesto se jistě máme na co těšit.

Na závěr tedy ještě jedna malá rekapitulace. Nová minisérie bude mít 6 dílů, vysílání začne 24. ledna 2016 a uvidíme jak Foxe Muldera, tak i Danu Scullyovou. Těšíte se ? Napište nám do komentářů a podívejte se na poslední teaser.

[fbcomments]

-reklama-