Populární americký seriál Gilmorova děvčata měl premiéru před dvaceti lety, na televizních obrazovkách je však k vidění v reprízách dodnes. Dospívající Rory Gilmorová má v první epizodě přesně 16 let, její představitelce Alexis Bledel bylo tehdy 19 let. Nyní slaví již své 39. narozeniny. Jak se po 20 letech změnila a čemu se dnes věnuje?

Americká herečka a modelka Alexis Bledel se narodila 16. září 1981 v Houstonu ve státě Texas. Její matka pochází z Mexika a otec z Argentiny, jejím mateřským jazykem je tedy španělština, anglicky se naučila až na základní škole, kde účinkovala v divadle. Na střední škole ji objevil modelingový agent, který posléze odstartoval její kariéru v modelingu. Po absolvování střední školy se Alexis rozhodla změnit profesi a stala se herečkou.

Milo Ventimiglia a Alexis Bledel v roce 2002. FOTO: FTV Prima

Spolupracovala například s Robertem Redfordem na historickém dramatu Konspirátor a objevila se po boku Katherine Heigl v romantické komedii Jenny se vdává. Měla být hlavní hvězdou americké verze britského televizního hitu Gavin & Stacey. Zahrála si ve 13 epizodách, ale seriál nakonec nebyl uveden v Americe a úplně zapadnul.

V roce 2017 se objevila ve vedlejší roli oceňovaného seriálu Příběh služebnice a získala cenu Emmy. Ve druhé a třetí sérii dostala její postava více prostoru. V roce 2019 si zahrála také ve filmu Crypto.

Embed from Getty Images

Mezi lety 2002–2006 randila s hereckým kolegou ze seriálu Gilmorova děvčata Milo Ventimigliou. V roce 2012 začala chodit s hercem Vincentem Kartheiserem, se kterým se v březnu 2013 zasnoubila. V červnu 2014 měli svatbu a na podzim roku 2015 se jim narodil syn.

Embed from Getty Images

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR