Americká herečka, producentka a bývalá zpěvačka Alyssa Milano se proslavila rolemi v televizních seriálech Who’s the Boss?, Melrose Place a Čarodějky. Během devadesátých let byla považována za jednu z nejatraktivnějších hereček v Hollywoodu, ani dnes však ze svého půvabu nic neztratila a právě slaví osmačtyřicet.

Alyssa Milano se narodila 19. prosince 1972 v Brooklynu a vyrůstala ve skromnějším domě v Staten Islandu. Pochází z italsko-americké rodiny, její matka Lin se živila jako módní návrhářka a otec Tom jako editor filmové hudby.

Svou kariéru odstartovala v lokálních reklamách v New Yorku. Velmi brzy se však dostala i do reklamních projektů národního charakteru. Hrála také v divadlech na Broadwayi a ve svých 12 letech si zahrála dceru postavy Arnolda Schwarzeneggera ve filmu Komando.

Největší vzestup její kariéra zaznamenala rolí v situační komedii Who’s the Boss? z roku 1984, kde ztvárnila sladkou dceru Tonyho Danza Samanthu Micellu. Celá hereččina rodina se kvůli Alyssině hereckému snu a perspektivní práci přestěhovala 3000 mil a to až do prosluněného Hollywoodu.

Do seriálu Čarodějky se dostala poté, co herečka Lori Rom, která byla původně plánovaná do role nejmladší ze sester, svou účast odřekla. V letech 1998 – 2006 se právě touto rolí nesmazatelně zapsala do povědomí diváků po celém světě. Z filmových rolí jmenujme například snímky Láska na druhý dotek (1997), Polibte nevěstu (2002), Mafiánka (2008), Neděle u Tiffanyho (2010), Šťastný Nový rok (2011), Týden bez závazků (2011), Láska v malé Itálii (2018) či Tempting Fate (2019). Letos se objevila ve snímku You Are My Home.

V lednu 1999 si vzala Cinjuna Tateho, kytaristu a zpěváka kapely Remy Zero, ale po deseti měsících se spolu rozvedli. V prosinci 2008 se zasnoubila s Davidem Bugliarim a vzali se 15. srpna 2009 v New Jersey. Mají spolu syna Milo Thomase (2011) a dceru Elizabellu Dylan (2014).

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Profilový obrázek
REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA