Jak už bývá každý rok zvykem, tak začátkem podzimu se můžeme těšit opět na další řadu hororového seriálu American Horror Story. Po loňské crossover sérii se můžeme těšit na návrat do šílených 80. let a na zcela nový příběh. Co nám devátá řada American Horror Story nabídne? Koho uvidíme a jaká bude zápletka?

Na jaře letošního roku bylo oznámeno, že devátá řada American Horror Story ponese podtitul 1984. Jak už napovídá samotný název, tak nejnovější série nás zavede opět do minulosti, tentokrát do zatím neprobádaných 80. let.

Nečekejte však žádný městský horor. Příběh by se měl z velké části odehrávat na letním táboře Redwood, kam se vydá parta mladých lidí za prací a zábavou. Samozřejmě, že věci nejdou tak úplně podle plánu a návštěvníci kempu musí čelit velkému nebezpečí.

Soudě podle oficiálního traileru a desítek plakátů, které byly vypuštěny na světlo světa, lze říci, že nová řada bude oslavou tzv. slasher hororů – aneb horor, kde hlavního záporáka představuje masový vrah, který nahání a brutálně zabijí hlavní protagonisty.

Tvůrce Ryan Murphy nepochybně chová k slasher hororům jisté sympatie. Nová řada American Horror Story totiž zatím velmi připomíná některé kultovní snímky, jmenovitě např. Halloween (1978), Pátek třináctého (1980) nebo Vřískot (1996).

American Horror Story: 1984 zatím vypadá velmi dobře. Plakáty mají své kouzlo a z prvních ukázek lze cítit dobovou atmosféru. Zápletka však zatím působí poněkud jednoduše. Doufejme tedy, že nás Ryan Murphy něčím překvapí a my tak nedostaneme jen desetidílnou rekonstrukci již známých hororů.

Lovely night for a hike. #AHS1984

Zveřejnil(a) American Horror Story dne Úterý 27. srpna 2019

Těšit se můžeme na návrat Emmy Roberts (Brooke Thompson), Adiny Porter, Billie Lourd (Montana Duke), Leslie Grossman (Margaret Booth) a hvězdu loňské série, Codyho Ferna (Xavier Plympton).

Nově také uvidíme Guse Kenworthyho, Charlieho Carvera a Angelicu Ross (Rita). Po roční absenci se opět vrátí i John Carroll Lynch, který si opět zahraje zápornou roli, v tomto případě Benjamina Ritchera alias Pana Jinglese. 

Smutnější zprávou je, že letos se nedočkáme Evana Peterse, Kathy Bates či Angely Bassett. Přítomnost Sarah Paulson je velmi kontroverzní. Herečka sama o deváté řadě moc nemluví a fanoušci si mohou vlasy vytrhat, jak je situace ohledně Sarah napjatá.

Herečka tentokrát pravděpodobně nezastane větší roli, jako tomu bylo již mnohokrát. Sama Sarah Paulson však prozradila, že je dost možné, že se v nejnovější řadě alespoň jednou ukáže. Zdali tomu tak skutečně bude, zjistíme už 18. 9. 2019.

Režii a scénář si letos opět rozdělila dvojka R. Murphy a D. Falchuk. Nová řada čítá 10 epizod a oficiální premiéra je stanovena na 18. 9. 2019.

Co si myslíte o blížící se deváté řadě American Horror Story vy? Líbí se vám podtitul 1984? Co říkáte na obsazení a absenci známějších tváří? Dejte nám vědět váš názor dolů do komentářů!

-reklama-