Ačkoli se to může zdát neuvěřitelné, je tomu skutečně tak. American Horror Story: Apocalypse míří do svého finále. Zbývají nám už pouze dvě epizody, ve kterých bychom se měli dočkat vyvrcholení příběhu osmé řady. Osmá epizoda nebyla až tak výjimečnou epizodou a spíše nám zodpověděla pár nesrovnalostí z dřívějška, než aby posunula příběh zase o něco dál. Co vše nám tedy nová epizoda dala a vzala? To si rozebereme v naší rekapitulaci.

Flowers in Chania
giphy.com

Sedmá epizoda byla první epizodou, ve které jsme neviděli Michaela Langdona. Osmá epizoda je pravým opakem a zase nám ukazuje pouze antikrista a jeho počínaní poté, co zjistil, že jeho stoupenci byli zaživa upáleni.

Michael je zdrcený, když zjistí, že jeho milovaná Ms. Mead zemřela. Odchází proto „do vyhnanství,“ kde snažně prosí svého otce, samotného Satana, o jakoukoli pomoc. Nedočká se však žádné odpovědi. Po třech dnech bez jídla a vody mu akorát nastoupí halucinace.

Z posledních sil se Michael dobelhá do nejbližšího města, kde čirou náhodou narazí na chrám satanistů. Tam potká ženu jménem Madelyn, která jej vezme k sobě domů, nakrmí jej a vyloží mu svůj příběh. Po menší neshodě dojde Madelyn k závěru, že jej musí zabít.

Když to však zkusí, drsně narazí, jelikož odhalí Michaelovu skutečnou totožnost, tj. syn ďáblův, antikrist. Ve chvíli, kdy pozná, s kým má tu čest, začne se chovat úplně jinak a spolu s ostatními lidmi z chrámu satanistů, začnou k Michaelovi vzhlížet.

Flowers in Chania
giphy.com

Ten je však nešťastný, jelikož jeho drahá satanistická polovička, Miriam Mead, byla zavražděna a Cordelia začarovala její duši tak, že se k ní Michael nemá šanci dostat. Proto se uchýlí k jiným, nečarovným, metodám.

Michael díky Madelyn zavítá do technologicky vyspělého zařízení, kde dva lehce pobláznění vynálezci, sestrojují androidy. Jeff a Mutt jsou obchodními partnery, kteří společně tvoří androidy. Jednoho takového vytvoří i pro Michaela, kterého uctívají coby antikrista.

Androidem není nikdo jiný než zesnulá Ms. Mead, která byla pro Michaela velmi důležitá. Ta je přesně jako její předloha. Po první procitnutím android ihned rozpoznává Michaela, což v divácích vyvolá otázku: „Proč android nerozpoznal Michaela po vstupu do Outpostu 3?“