Sedmá epizoda American Horror Story: Apocalypse nám ukazuje, jak naložily čarodějky s informacemi, které Madison s Beholdem zjistili během jejich návštěvy vraždícího domu v Los Angeles. Dozvídáme se totožnost dalších dvou čarodějek, které jsou pro příběh osmé řady velmi důležité, ale také vidíme, jak čarodějky zasazují první ránu. Co nám sedmá epizoda dala a vzala? To vše si rozebereme v naší rekapitulaci na jejímž konci naleznete ukázku na další díl.

4. ODBOJ PROTI MICHAELOVI

giphy.com

V sedmé epizodě sledujeme, jak pomalu, ale jistě, vzniká jakýsi odboj proti Michaelovi. Jeho velkou součástí jsou čarodějky, které dělají vše proto, aby Michaela porazily. Dozvídáme se, že postava osmé řady Dinah Stevens je tzv. Voodoo královna. Její moci využije Cordelia, aby se spojila s Papa Legbou.

Ten jí učiní nabídku: Životy všech lidí na Zemi za cenu životů všech jejich čarodějek. Cordelia tuto nabídku nehodlá přijmout, a proto Papu odmítá a raději se postaví Michaelovi po boku svých sester, jejichž životy nechtěla obětovat. Vyvolání Papa Legby přineslo však ještě jedno nečekané překvapení.

Díky Papovi se dozvídáme, co se stalo s čarodějkou Nan poté, co byla zavražděna Fionou a Marií. Nan se nedostala do nebe, jak se mnoho fanoušků domnívalo, nýbrž do pekla. Tam však netrpí a nekaje se ze svých hříchů, jak většina špatných duší, co do pekla přijde. Nan naopak v pekle trápí tamní hříšníky, což ji narámně baví.

3. ČARODĚJKY VRACÍ ÚDER

giphy.com

V sedmé epizodě poznáváme také zcela novou čarodějku jménem Bubbles McGee. Ta je ztvárněna herečkou Joan Collins, která ztvárnila v osmé řadě také postavu Evie Gallant, kterou zabil vlastní vnuk. Bubbles je stará známá Myrtle Snow, která svou dobrou kamarádku požádá o pomoc s Michaelem.

Bubbles je totiž obdařena stejnou schopností, jakou byla obdařena i zesnulá Nan. Jednoduše řečeno, dokáže číst myšlenky. Toho chce využít Myrtle, aby zjistila, jaké mají čarodějové úmysly. Její plán je úspěšný a ona odhalí nejen spiknutí v řadách čarodějů, ale také plánovanou pomstu, kterou chtěl na nich Ariel vykonat.

Myrtle s těmito informacemi naloží velmi chytře. Čarodějky jsou o jeden krok před čaroději, a proto udeří první. Mallory, pravděpodobně nová Nejvyšší, oživí zavražděného Johna H. Moorea a s jeho pomocí poté společně upálí, jak Ariela s Baldwinem, tak i Michaelovu satanistickou společnici, Ms. Mead.

2. KONEC STEJNĚ NASTANE

giphy.com

I přesto všechno víme, že konec světa stejně nastane a Michael přežije, takže i přes veškerou snahu se něco pokazí. Těžko říct, co nebo kdo zapříčiní prohru čarodějek, může to být téměř cokoli a kdokoli. Nicméně nám stále zbývá mnoho otázek, jako např. Proč si Coco s Mallory nic nepamatují? Jsou snad součástí nějakého většího plánu, který zinscenovala Cordelia? Kdoví.

1. POSTŘEHY A CELKOVÉ SHRNUTÍ

giphy.com

Dočkali jsme se návratu Lance Reddicka (Papa Legba) a Jamie Brewer (Nan).

Sedmá epizoda 8. série s názvem „Traitor“ je první epizodou této řady, kde se neobjevil Cody Fern (Michael Langdon).

–Scéna, ve které se Bubbles potýká s vrahem v obleku Santa Clause je referencí na druhou řadu seriálu (American Horror Story: Asylum), konkrétně na postavu Leigha Emersona.

Papa Legba zmíní, že Fiona Goode a Marie Laveau spolupracovaly na vraždě Nan. Soudě podle reakce Cordelie to vypadá, že ona a ani ostatní čarodějky, neměly tušení, že Fiona a Marie měly co do činění se smrtí Nan.

–Přesto, že je řečeno, že Papa Legba dělá nabídku pouze jednou, můžeme vidět, jak znovu nabídne Dinah nesmrtelnost. Ta však nabídku opět odmítá.

–Dozvídáme se, jak se Myrtle vrátila zpět k životu. Poté, co byla upálena u kůlu, je opět přivedena k životu díky Cordelii.

Myrtle byla oživena tři roky před apokalypsou a po jejím oživení Cordelia zmíní, že měla špatnou vizi. Tu však měla dva roky před apokalypsou, přesněji u Hawthornovy školy pro výjimečně mladé muže, kde s ní Myrtle již byla.

Ukázka na další díl:

Tohle bylo z naší rekapitulace vše. Jak se vám sedmá epizoda líbila? Co si myslíte o vývoji událostí? Co se podle vás pokazí? Nebojte se nám napsat váš názor dolů do komentářů!