Úspěšná antalogie American Horror Story nás momentálně děsí a baví zároveň právě probíhající 9. sérií. Bude ale brzy tomuto úspěšnému seriálu odzvoněno?

Hororový mysteriózní seriál s názvem American Horror Story se poprvé začal vysílat v roce 2011 a od té doby se rozrostl o devět sérií. Kromě toho, že je seriál znám svými děsivými, znepokojujícími a často nepříjemnými scénami, je rovněž speciální tím, že se děj, prostředí a celé nastínění mění každou sérii. Za tu dobu jsme už tedy zažili duchy v Murder House, navštívili blázinec v Asylu, užili si srandu a větší pohodu u čarodějek v Covenu, zato se dost vyděsili v cirkusu Freak Show, pak nás čekala průlomová série s Lady Gagou v Hotelu, následovala méně oblíbená reality show Roanoke, volební šílenství v Cultu, nástup satanova dědice v Apocalypse a momentálně nás baví návrat k osmdesátkové filmařině slasherů v 1984. Zdá se, že seznam strašidelných příběhů a prostředí je prostě nekonečný.

To však neznamená, že se seriálu pořád daří. Dalo by se říct, že skutečný výkvět a vrchol nastal ve 2. sérii, kterou milují snad všichni. Od šesté série se však sledovanost značně snížila a devátá série se kvůli sledovanosti a ne úplně nadšeným reakcím, musela ustřihnout o díl a děj se zkrátil pouze na 9 epizod. Každopádně, nemůžeme z toho tak úplně vinit děj, neboť se hodně opírá právě o horory z 80. let, proto ta určitá jistá naivita hlavních hrdinů a jednoduchost děje je tak trochu záměrná.

Zdroj: www.flickr.com

Hodně fanoušků ale zklamal konec Sarah Paulson a Evana Peterse, kteří byli velkými hvězdami uplynulých osmi sérií. Lidé se špatně vzpamatovávali už s odchodem Jessicy Lange ve 4. sérii, proto bylo ukončení právě těchto dvou ikon o to drsnější a intenzivnější. 9. série se proto kromě Billie Lourd s Leslie Grossman, které fungují v AHS od 7. série společně s Codym Fernem, který si zahrál hlavní roli v 8. sérii, opírá o zcela nové tváře a herce, což upřímně…moc neláká. Ani návrat Emmy Roberts, coby herečky, která se v American Horror Story objevila ve třetí, čtvrté, sedmé a osmé sérii úplně nepřekonal tu prázdnotu po „božském“ Evanovi a Sarah.

To, že desátá série je jistá, je už dlouho známý fakt. Rovněž se ale špitá, že je to poslední série. Člověk si řekne, že mít za sebou celých deset sérií je poměrně slušné, možná už trochu moc i na seriál, který má za sebou docela velkou tradici a je to takový kult všech hororových seriálů. Ryan Murphy, producent seriálu, se však nevzdává a prohlásil, že by rád se seriálem pokračoval i nadále. Což je docela překvapující, neboť je teď zaneprázdněný i u seriálu The Politican či Pose. Na další info si asi budeme muset počkat. Chtěli byste pokračování či vám deset sérií stačí?

9. série American Horror Story vychází každou středu. Zde se můžete podívat na teaser k následující epizodě:

Zdroj: www.screenrant.com

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz