Pátá epizoda osmé řady nám ukáže, jak se Michael Langdon popral se zkouškou Sedmi divů, ale také jaké má on a Cordelia plány. Postřehy, zajímavosti a ukázku na další díl, to vše naleznete v naší rekapitulaci. 

5. MICHAELOVA CESTA NA VRCHOL

giphy.com

V páté epizodě vidíme, jak Michael podstoupí zkoušku Sedmi divů. Všechny úkoly zvládne bez jakéhokoli problému. Krize nastane ve chvíli, kdy Cordelia změní poslední úkol. Div zvaný jako Descensum obrátí Cordelia ve svůj prospěch – přiměje Michaela, aby přivedl zpět mezi živé čarodějku Misty Day, která při této zkoušce uvízla ve vlastním pekle.

Navzdory protestům ze strany čarodějů, se Michael vydává do pekla pro Misty Day, aby všem dokázal, jak mocný je, ale především, aby dovršil zkoušku Sedmi divů. Jeho cesta je úspěšná a Misty je zachráněna. Radost čarodějek z návratu Misty však velmi rychle skončí, když si uvědomí, že se Michael stal novým Nejvyšším.

Nic z toho by se však nestalo, kdyby Michaelova dobrá přítelkyně a opatrovnice, Ms. Mead, nezavraždila Johna H. Moorea, který chtěl Cordelii před Michaelem varovat. Po vraždě Johna vyjde najevo, že Ms. Mead s Michaelem spolupracuje i v době, kdy navštěvuje Hawthornovu školu. Stejně tak je s nimi ve spojení Ariel – čaroděj dychtící po moci.

4. CORDELIA A JEJÍ PLÁN 

giphy.com

Celá epizoda je ve prospěch Michaela a vše vypadá velmi černě. Nakonec se však dovídáme, že Cordelia má celou dobu plán. Michaela připustila ke zkoušce Sedmi divů hned ze dvou důvodu:

Prvním jsou její sestry čarodějky. Madison, Misty a Queenie, každá z těchto čarodějek byla uvězněna na jiném místě tak, že s tím Cordelia nic nezmohla. Přesně proto využila Michaelovy moci, aby je zachránila, čímž získala tři bojovnice na svou stranu.

Druhým důvodem byl ten, že si Cordelia chtěla ověřit, jak silný Michael je. Díky tomu, že se mu podařilo složit zkoušku Sedmi divů, je zjevné, že jeho moc je opravdu velká.

To vše však Cordelia již nějakým způsobem tušila, a proto začala pátrat v Michaelově minulosti. Pátrala tak dlouho, až narazila na dům, ve kterém se Michael narodil. Na dům, ve kterém se vraždilo. Ano, přesně tak. V příští epizodě se vrátíme do L. A.

3. MISTY DAY JE ZPĚT!

giphy.com

Asi nejpozitivnější část epizody byla ta, když se na podlaze Hawthornovy školy, objevila Misty Day. Dobrosrdečná Misty, která ve třetí řadě uvízla ve vlastním pekle, je zpět v plné kráse. Ačkoli pro ni bylo utrpením, čelit své nejhorší noční můře pořád dokola, raději by se vrátila zpět do pekla, když zjistila, co ji odtamtud zachránilo.

Misty svým sestrám čarodějkám totiž sdělí, že s Michaelem není něco v pořádku, čímž naráží na scénu, kdy děti, které byly s Misty v pekle, začnou promlouvat k Michaelovi prazvláštní řečí. Misty je hned jasné, že jí z pekla nezachránilo nic dobrého, ba naopak něco velmi špatného, co samo peklo zrodilo.

Misty má pro své sestry však ještě jednu žalostnou zprávu. Ta se týká jejich schopností, které ztratila kvůli svému dlouhému pobytu v pekle. Naneštěstí Cordelia prohlásí, že Misty není ztracena a své schopnosti lze získat zase zpět.

2. CHARAKTERY OSMÉ ŘADY

giphy.com

V posledních epizodách sledujeme především flashbacky, které nám odhalují Michaelovu minulost. Od třetí epizody, kde zemřeli všichni členové Outpostu 3, se tedy nic nezměnilo. Stále tedy nevíme, zdali ještě někdy uvidíme Mr. Gallanta, Timothyho Campbella atd.

1. POSTŘEHY A CELKOVÉ SHRNUTÍ

giphy.com

Ms. Mead a Ariel Augustus spolupracovali a doslova probojovali Michaelovi cestu ke zkoušce Sedmi divů.

Cordelia poslala Madison a Beholda na místo, kde vše začalo. Toto místo je dům, který jsme mohli vídat v první řadě tzv. Murder House. 

-V epizodě se objevila zpěvačka Stevie Nicks, která ztvárnila sama sebe. V seriálu je však tzv. bílá čarodějka. 

Evan Peters a Adina Porter jsou zapsaní v titulcích, avšak v epizodě nevystupují.

-Návrat Misty Day je zároveň návratem herečky Lily Rabe, která se naposledy objevila v šesté řadě (AHS: Roanoke) jako Shelby Miller. 

Ukázka na další díl: 

Tohle bylo vše z naší rekapitulace již páté epizody osmé řady. Jak se vám zatím nová řada líbí? Co říkáte na charaktery a zápletku s Michaelem alias antikristem? Napište nám dolů do komentářů!