Čtvrtá epizoda American Horror Story: Apocalypse je za námi a my můžeme s jistotou říci, že se nová série slušně rozjíždí. Čtvrtá epizoda nám zodpověděla mnoho otázek a vyvolala řadu dalších. Co se stalo Constance? Kdy se vrátila Myrtle Snow zpět mezi živé? Co nám epizoda dala a vzala? To si rozebereme níže.

6. HAWTHORNOVA ŠKOLA PRO VÝJIMEČNÉ MLADÉ MUŽE

American Horror Story Wiki – Fandom

Čtvrtá epizoda osmé řady nám odhaluje název, ale především význam Outpostu 3. Zjišťujeme, že škola pro výjimečné mladé muže byla ve skutečnosti škola pro mladé čaroděje. Podobně jako na Akademii slečny Robichauxové pro výjimečné mladé dámy, tak i na této škole se učí porozumět a ovládnout svou moc, s tím rozdílem, že na této škole se tomu tak učí chlapci, zatímco v Akademii slečny Robichauxové dívky.

Budova Outpostu 3 sloužila dříve jako škola pro výjimečné mladé chlapce, kteří se zde učili být čaroději. Čtvrtá epizoda odhaluje spor mezi čarodějkami a čaroději. Ten je zde již od pradávna a spočívá v tom, že čarodějové nedosahují takových schopností jako čarodějky a přesně proto zastává nejvyšší moc tzv. Nejvyšší čarodějka nikoli čaroděj. To se však změní, když do školy přivede Ariel Augustus mladého Michaela Langdona – chlapce s velkou mocí.

Jak je všem pozornějším fanouškům American Horror Story dobře známo, tak Michael Langdon je synem Tatea Langdona a Vivien Harmon, tedy ducha a člověka, což z něj činí antikrista. Už jen Michaelův původ říká, že tento mladík bude mít velikou moc, a proto není divu, že dosahuje takovým schopnostem, jaké jsme mohli vidět ve čtvrté epizodě. Byl to totiž právě Michael, kdo v čarodějkách vyvolal hrůzu.

American Horror Story Wiki – Fandom

Čarodějové z Hawthornovy školy totiž sezvali schůzku s čarodějkami z New Orleans, aby je požádali, zdali nemůže jeden z jejich studentů, složit zkoušku Sedmi divů. Cordelia tento nápad hned zavrhne a prohlásí za šílený, jelikož vychází z posledních zkušeností, u kterých ztratila jednu ze svých čarodějek, Misty. Následuje menší hádka, která končí odchodem čarodějek z Hawthronovy školy pryč.

Když čarodějky opustí budovu, jsou šokovány tím, co nachází na povrchu. Přímo proti nim totiž kráčí Langdon spolu s Queenie, která byla zabita v hotelu Cortez, kde byla její duše uvězněna, a Madison, která byla rovněž zavražděna a odpykávala si svůj trest v pekle, odkud ji stejně jako Queenie, zachránil právě Michael, čímž prokázal svou velikou moc.

5. CO SE STALO CONSTANCE?

giphy.com

V minulé epizodě nám byla částečně odhalena minulost Ms. Mead, která byla pro Michaela Langdona velmi důležitá. Po tomto neúplném odhalení se začalo spekulovat, zdali není předlohou androida Ms. Mead postava první řady zvaná jako Constance, tedy Michaelova babička, která jej vychovávala.

Čtvrtá epizoda tuto teorii vyvrací, jelikož jsme viděli skutečnou Ms. Mead, která vypadá úplně stejně jako její robotická verze. Ukázalo se, že Ms. Mead byla silná satanistka, která brala svou víru velmi vážně – provozovala nejrůznější rituály, modlila se k Satanovi apod. Neviděli jsme však, co se s ní po odchodu Michaela stalo.

giphy.com

Nabízí se tedy hned další otázka. Co se stalo Constance, že Michaela už nevychovávala a co se stalo s jeho společnicí Ms. Mead? Je pochopitelně možné, že Constance zemřela přirozenou smrtí, avšak je nepravděpodobné, že by Ryan Murphy nechal takto zajímavý charakter odejít tak jednoduchou cestou.

Nicméně musíme brát v potaz fakt, že do osmé řady byla potvrzena Jessica Lange, která Constance ztvárňovala v první řadě, tudíž je pravděpodobné, že se dočkáme nějakého vysvětlení, co se s Constance stalo. Stejně se určitě dočkáme nějakého uzavření příběhu Ms. Mead coby Michaelovi společnice.

4. DALŠÍ A DALŠÍ OTÁZKY OHLEDNĚ ČARODĚJEK

giphy.com

Epizoda nám sice zodpověděla mnohé, nicméně v nás zároveň vyvolala spoustu dalších otázek, které se týkají především čarodějek z New Orleans.

Jak se Myrtle Snow vrátila zpět k životu a kdy k tomu došlo?

Třetí řada (American Horror Story: Coven) končí tím, že čarodějka Myrtle Snow nesnese nespravedlnost a požaduje za povinné, aby byla za své činy upálena. S těžkým srdcem to Cordelia nakonec udělá a Myrtle podruhé shoří na hranici. Kdy se však vrátila zpět k životu a kdo ji oživil? Byla to Cordelia? Nebo snad nějaká jiná vyšší moc?

Proč Michael nepřivedl zpět Misty namísto Madison?

Ve třetí řadě sklidil velký úspěch charakter Misty Day, která byla snad tou úplně nejhodnější čarodějkou, jakou svět kdy spatřil. Nevinná Misty přišla o život při zkoušce Sedmi divů, během které uvízla ve svém vlastním pekle. Podobně na tom byla i Madison ve čtvrté epizodě 8. série, avšak ta byla ze svého pekla zachráněna. Proč namísto ní Michael nezachránil nevinnou Misty?

Kde jsou Zoe a Queenie po pádu bomb?

Ve čtvrté epizodě vidíme první schůzku mezi čarodějkami a čaroději ohledně mocného Michaela. Na schůzku dorazí tři zástupkyně čarodějek – Cordelia coby Nejvyšší a spolu s ní Myrtle Snow a Zoe Benson. Když však čarodějky dorazí do Outpostu 3 ve třetí epizodě, vidíme krapet jinou sestavu. Především vidíme namísto Zoe pomstychtivou Madison. Proč tentokrát dorazila Madison namísto Zoe? Co se Zoe stalo a kde je Queenie?

3. PŘÍBĚHY OSTATNÍCH JSOU ZATÍM U LEDU

giphy.com

Čtvrtá epizoda nám ukázala minulost školy pro výjimečné mladé muže, ale také spoustu dalších důležitých momentů, na které jsme chtěli znát odpovědi. Příběhy nových postav, se kterými jsme se seznámili v osmé řadě, zatím rozšířeny nebyly.

Kromě znovu oživlých mladých žen, nebyl nikdo jiný zatím oživen, tudíž jsou všichni pánové mrtví. Jsou tedy všichni v Outpostu 3 stále mrtví? Uvidíme ještě Mr. Gallanta či Timothyho Campbella? Vzhledem k zbývajícímu počtu epizod pravděpodobně ano.

2. MOCNÝ MICHAEL LANGDON

giphy.com

Jelikož byla čtvrtá epizoda převážně o Michaelu Langdonovi, shrneme si vše, co o této postavě zatím víme.

Michael se narodil v domě Harmonových v Los Angeles – jeho narození jsme mohli vidět v první řadě seriálu. Poté jej vychovávala jeho babička, Constance, která žila v sousedním domě. Již v raném věku se projevila jeho zlá povaha – první vražda viz finále první řady.

Co se dělo s Michaelem, když byl teenager, nevíme. Tyto události nám nebyly zatím ukázány, avšak po nějaké době se dostal k Ms. Mead, která jej naučila víře v Satana. Michael si Mead velmi oblíbil, poté, co byl zatčen za vraždu řezníka, odešel spolu s Arielem do školy pro výjimečné mladé muže, kde se naučil porozumět svým schopnostem.

giphy.com

S rostoucí mocí si rada čarodějů uvědomovala, že Michael by mohl být tzv. Alfa – mocný čaroděj, který se vyrovná Nejvyšší. Z toho důvodu se rozhodne rada, aby absolvoval zkoušku Sedmi divů – nejnáročnější kouzelnickou zkoušku. Aniž by mu byla zkouška povolena, Michael dokazuje ostatním svou moc, např. tím, že přivede z pekla Madison a z Cortezu Queenie.

Jak to bylo s Michaelem dál po střetu s čarodějkami z New Orleans opět nevíme, avšak je velmi pravděpodobné, že došlo k nějakému konfliktu mezi oběma stranami. Zdali Michael zabil všechny čarodějky, část nebo žádné, zjistíme až v nastávajících epizodách, které nám odhalí zase o něco víc z antikristovy minulosti.

1. POSTŘEHY A CELKOVÉ SHRNUTÍ

Flowers in Chania

-Když Cordelia dorazí do hotelu Cortez, aby zachránila Queenie, která je v hotelu uvězněna jako duch, hotel má moderní podobu. Jedná se o odkaz na poslední epizodu 5. série, kde hotel prošel modernizací díky Liz Taylor a Iris.

Cordelia zmínila, že „světlo,“ ze kterého čerpají čarodějky sílu, nepůsobí v hotelu Cortez a hotel přirovnala k místu podobné peklu.

-V epizodě se vyskytovalo opět velké množství tzv. kulturních referencí, tedy odkazů na jiné filmy, seriály, komiksy, hudebníky apod.

-Budova Outpostu 3 složila dříve jako sídlo školy čarodějů. Oficiální název zní Hawthornova škola pro výjimečné mladé muže.

Několik nezodpovězených otázek:

  • Co se stalo s Constance?
  • Jak dopadla a kde se nachází skutečná Ms. Mead?
  • Jak se Myrtle Snow vrátila zpět k životu?
  • Proč Michael zachránil Madison namísto Misty?
  • Kde jsou ZoeQueenie po pádu bomb?
  • Co se stalo s Mallory, když už byla v Akademii slečny Robichauxové pro výjimečné mladé dívky?

Na závěr pro vás máme ukázku na další díl:

Tohle bylo vše z naší rekapitulace čtvrté epizody American Horror Story: Apocalypse. Jak se vám zatím osmá řada líbí? Co se podle vás stane dál? Napište nám váš názor dolů do komentářů a nezapomeňte kontrolovat náš web, aby vám neunikla žádná novinka.