Předposlední epizoda 8. série nám odhaluje příčinu konce světa. Bylo více než jasné, že v tom bude mít prsty Michael Langdon, avšak se stále nabízela otázka, jak se mu to povedlo. Nyní víme, že za to vděčíme především světovým lídrům, kteří dělají, co Michael řekne, jelikož je to Antikrist, na kterého tak dlouho čekali. Co vše nám předposlední epizoda 8. série dala a vzala? Na co se můžeme těšit příště? To vše naleznete v naší rekapitulaci.

5. KONEC ČARODĚJEK

Flowers in Chania
giphy.com

V několik předchozích epizodách jsme mohli vidět, jak čarodějky kují plány proti Michaelovi. Tomu vyhlásili válku ve chvíli, kdy upálili jeho společníky, především tedy jeho milovanou Ms. Mead. Michael byl chvíli bezradný a nevěděl, co si má počít. Nakonec mu však pomohli uctívači Satana, kteří jej seznámili s mocnými vynálezci, kteří mu Ms. Mead přivedli zpět.

Spolu s androidem Ms. Mead se Michael vrhá přímo do centra Covenu. Za pomocí voodoo královny, Dinah, se dostává do Akademie slečny Robichauxové, kde následně na to provede masivní vyvraždění všech přítomných čarodějek. Michaelovi neuniknou bohužel ani Zoe s Queenie, které jsou nadobro zatraceny.

Flowers in Chania
giphy.com

Jediné přeživší tohoto masakru jsou Cordelia, Myrtle, Coco, Mallory a Madison. Samozřejmě nesmíme opomenout všemi milovanou Misty, která však při návratu z pekla ztratila svou moc a doposud jsme neviděli, že by byla její moc obnovena, ostatně proto se také někde potuluje s bílou čarodějkou, Stevie, jak nám bylo prozrazeno.

4. PLÁN, KTERÝ ZMĚNÍ VŠE

Flowers in Chania
giphy.com

Když už to vypadá, že našim čarodějkám už nic nezbývá, objeví se zcela nový, naprosto vydatný plán. Čarodějky se totiž rozhodnout použít prastaré zaklínadlo, díky kterému by mohly změnit minulost. Na provedení je vybrána mladá a pravděpodobně budoucí Nejvyšší, Mallory. Naneštěstí při prvním pokusu selhává.

Kouzlo je velmi náročné a při každém pokusu dotyčného velmi poznamená. Pokud je Mallory skutečně nastávající Nejvyšší, znamená to, že se její moc plně neprojeví, dokud stávající Nejvyšší nezemře. Bude tedy velmi zajímavé, sledovat, jak se čarodějky s tímto problémem poperou a zdali se jim kouzlo podaří skutečně provést.

3. JEFF A MUTT

americanhorrorstory.wikia.com

I přesto, že vyvraždil většinu čarodějek, není Michael stále spokojen. Pomstít se chtěl totiž hlavně Cordelii, která z místa činu unikla. Plný vzteku a zaslepený pomstou neví, co si dál počít a přesně toho využijí dva technici, Jeff a Mutt, kteří prostřednictvím jejich androida, Ms. Mead, vnuknou Michaelovi nápad na zničení světa pomocí jaderných bomb. Zmatenému Michaelovi se nápad líbí, a proto se rozhodne udělat vše proto, aby plán vyšel.

2. ILUMINÁTI

Flowers in Chania
giphy.com

Michael se v samotném finále epizody setkává s nejvýše postavenými lidmi na světě. Ti si říkají Družstvo (v originále The Cooperative), nicméně jejich skutečné jméno zní Ilumináti. Devátá epizoda nám tedy odhaluje, že nejvýše postavení lidé na Zemi, jsou součástí skupiny zvané jako Ilumináti a tahají po celém světě za nitky.

Tito Ilumináti však věří na Satana, což je také důvod, proč považují Michaela coby Antikrista za jejich vůdce a uposlechnou jeho rozkazy. Jak už totiž víme, svět bude nakonec zničen, tudíž se Michaelovi podaří Ilumináty přesvědčit, že konec světa je na místě. Dále se dozvídáme, že na světě existuje hned několik Outpostů.

1. POSTŘEHY A CELKOVÉ SHRNUTÍ

Flowers in Chania
giphy.com

–Za konec světa z velké části mohou vynálezci Jeff a Mutt, kteří Michaelovi vnukli myšlenku na zničení planety jadernými bombami.

–Všechny čarodějky až na Cordelii, Myrtle, Madison, Coco a Mallory jsou mrtvé.

–Organizace Družstvo (The Cooperative), která je v seriálu několikrát zmiňována, je ve skutečnosti skupina nejvýše postavených lidí světa, kteří si říkají Ilumináti.

–Příští, desátá epizoda bude poslední epizodou 8. série.

Ukázka na finální díl:

Jak se vám líbila devátá epizoda 8. série? Co si slibujete od finále Apocalypse? Napište nám váš názor dolů do komentářů.