Třetí epizoda American Horror Story: Apocalypse je za námi a nám nezbývá nic jiného než si epizodu zrekapitulovat. Situace v Outpostu 3 začíná být vskutku napjatá a věci se konečně daly do pohybu. Postřehy, zajímavosti a ukázku na další díl, naleznete níže.

5. ČARODĚJKY JSOU ZPĚT!

giphy.com

Třetí epizoda 8. série začíná sérií scén, ve kterých Michael Langdon postupně vyslýchá vybrané členy Outpostu 3. Kromě již dříve viděných, vidíme nově i rozhovor mezi ním a Mallory, u které se nečekaně projeví nová, zdánlivě velká, síla.

Asistentka Mallory je totiž čarodějka, a to velmi mocná. Svou moc však neumí pořádně ovládat a netuší, jak s ní má naložit. A právě díky Mallory přijedou do Outpostu 3 čarodějky z Covenu. Ty vidíme ve finále epizody, kde Cordelia oživí své „sestry“.

Není jisté, zdali nejsou čarodějky z Covenu mrtvé a v epizodě se objevily pouze jako duchové, jelikož byl zrovna Halloween, nelze tuto teorii vyvrátit. Napovídal by tomu i fakt, že Michael Langdon prohlásil během svého rituálu, že je všechny zabil.

4. MIRIAM MEAD JE CONSTANCE LANGDON?

giphy.com

Miriam Mead je postava plná překvapení. V minulé epizodě se ukázalo, že se jedná o androida s lidskými vlastnostmi. Ve třetí epizodě se dovídáme, že Ms. Mead nevěděla, že je android a sama byla tímto zjištěním překvapena. Sotva co stihneme vydechnout, se dovídáme další překvapivou věc.

Tou není nic jiného, než odhalení skutečného charakteru Ms. Mead. Michael Langdon totiž přijde s velmi šokujícím závěrem. Kromě toho, že to byl on, kdo Ms. Mead naprogramoval a nechal stvořit, tak také prozradil, že Ms. Mead stvořil podle jeho milované opatrovnice, kterou byla Constance Langdon ztvárněná Jessicou Lange.

3. MUTANTI

giphy.com

Od první epizody osmé řady jsme konečně viděli přítele Coco, Brocka, kterého ztvárňuje Billy Eichner. Ukázalo se, že Brock přežil jaderný útok na Santa Monicu a od vypuknutí konce světa, nepřetržitě hledá Coco, aby vykonal svou pomstu za to, že jej nechala na pospas radiaci a předem tak zpečetila jeho osud.

To se mu také nakonec i podaří. Nejenže se podaří Brockovi dostat do Outpostu 3, ale také během toho zlikviduje místní stráž Fist a pak i samotnou Coco. Při vší smůle je však Coco později v epizodě oživena a prohlášena za čarodějku.

2. VŠE ZAČÍNÁ DÁVAT POMALU SMYSL

giphy.com
giphy.com

S každou další epizodou, příběh nové řady dává čím dál tím větší smysl. S příchodem čarodějek do Outpostu 3 je zjevné, že ono speciální DNA, kvůli kterému byli lidé do Outpostu 3 přivedeni, bude nějakým způsobem spojeno s čarodějnicemi z Covenu.

Není vyloučeno, že ne všechny vybrané ženy, které byly oživeny na konci epizody, jsou čarodějky, vzhledem k tomu, že např. Coco byla do Outpostu 3 vzata především kvůli penězům. Nicméně i přesto se zdá, že všichni v bunkru jsou nějakým způsobem výjimeční.

Kromě čarodějek jsme také mohli vidět rituál provedený antikristem alias Michaelem Langdonem. Rituál na počest Satanovi vypovídá o Langdonově temné povaze a špatných úmyslech. Bude vskutku zajímavé, sledovat jeho počínání po boku čarodějek.

1. POSTŘEHY A CELKOVÉ SHRNUTÍ

giphy.com

Je zjevné, že Madison Montgomery a Mallory se v minulosti již potkaly.

Čarodějky jsou pravděpodobně imunní vůči radiaci venku. Není jisté, zdali se jedná o nějaké zaklínadlo, které jim umožňuje volný pohyb na povrchu či za to může jejich výjimečná DNA.

-Není vyloučeno, že by mohly být čarodějniceCovenu mrtvé a do Outpostu 3 se dostaly jen díky právě probíhajícímu Halloweenu, podobně jako Mordake ve čtvrté řadě.

-Vyšlo najevo, že Dinah a Michael se znali již před vypuštěním raket a následným koncem světa. Je také pravděpodobné, že Dinah zná Michaelovy úmysly.

-V epizodě se vyskytovalo opět velké množství referencí na jiné filmy, seriály, komiksy, interprety apod.

Na závěr pro vás máme ukázku na další díl:

Tohle bylo z našeho shrnutí vše. Jak se vám třetí epizoda líbila? Co říkáte na skutečnou tvář Micheale Langdona? Jak si myslíte, že situace v Outpostu 3 dopadne? Napište nám váš názor dolů do komentářů.