Devátá řada American Horror Story nám pomalu končí. V osmé epizodě zavítáme opět do Kempu Redwood, kde se schyluje k velkým věcem. Nejenže zde Margaret plánuje velký festival, zároveň zde chtějí tamní duchové provést hromadnou vraždu. Co jim však zkomplikuje plány? Co má za lubem Brooke s Donnou? Na to vše se podíváme v rozboru osmé epizody s názvem „Rest in Pieces“.

Absurditu deváté řady American Horror Story jsme si rozebírali v předešlém článku. Zdali jsou všechny do očí bijící nedostatky součástí plánu, nebo tvůrcům jednoduše už došly nápady, pravděpodobně nikdy doopravdy nezjistíme. A přesně proto si každý musí z deváté řady American Horror Story odnést to své.

Epizoda „Rest in Pieces“ nám ukáže, jak se do Kempu Redwood sjíždí vrah za vrahem. Každý má svůj důvod, proč se do kempu vrací. Mnohdy je však ústředním motivem pomsta. To platí v případě pana Klíčníka, Bruce a dokonce i Brooke. Všichni chtějí pomstít to, co jim bylo odebráno.

Čtyřicetiminutová epizoda je plná vraždění. Mimo jiné však vidíme i vývoj několika postav. Především se jedná o zesnulou Montanu, do které se zamiluje Trevor, jenž je ochotný obětovat i svůj život, jen aby mohl být se svou milovanou napořád. Zprvu vše vypadá docela romanticky, to se však vzápětí změní.

Montana zjistí pravdu o Richardu Ramirezovi, stejně tak jako její přátelé zjistí, že se s ním poznala již dříve. Pravdou zničená, odhání Trevora, ať už pro své vlastní dobro či pro to jeho. Těžko říct, jestli tento milostný pár definitivně skončil, nebo jej ještě někdy uvidíme, prozatím se však jejich cesty rozcházejí.

Vícero prostoru dostala Brooke s Donnou, které společné míří do Kempu Redwood. Po cestě však naráží na žurnalistku, která se zabývá kriminálními případy, mezi které patří i vraždy v Redwoodu. Vlezlá žurnalistka Stacey Phillips se vydává s Brooke a Donnou do kempu, aby odhalila, co se tam tehdy doopravdy stalo.

Osud jí však nepřeje a Stacey se stává obětí těch, o kterých tak ráda píše. Je zabita trojicí vrahů – Margaret, Brucem a Richardem. Ti všichni se spojí za jediným účel. Porazit Klíčníka a zabít hudebníky, kteří přijedou na festival v kempu, aby dokázali něco, co ještě nikdo před nimi nedokázal.

Zatímco Margaret a spol. zabíjí Stacey, Donna s Brooke spolu vedou menší hádku, která vyústí ve rvačku. Nakonec se však udobří a připomenou si, proč jsou vlastně v Redwoodu a co je jejich cílem.

Za zmínku stojí nepochybně Klíčnikova linka, která osmou epizodou víceméně končí. Motiv pomsty je pro Klíčnika vším. Souboj s Ramirezem však nedopadne úplně podle jeho představ a navíc jej na každém kroku pronásledují jeho oběti. Nakonec ale pozná klid. Benjamin Richter se totiž setká se svou matkou, která je po mnoha letech opět šťastná, jelikož má svého milovaného syna Bobbyho. Ve finále epizody víceméně odpustí Benjaminovi a požádá jej, aby se k nim připojil během pikniku.

Specialitou osmé epizody byla její hudební stránka. Téměř v každé scéně jsme mohli slyšet nějakou pecku z 80. let. Klasiky z tzv. osmdesátek nás provází pochopitelně celou sérií, avšak v osmé epizodě zaznělo hned několik, dnes již kultovních hitů najednou.

Jak podle vás skončí série vzdávající hold slasher žánru? Kdo přežije festival v Kempu Redwood? To se dozvíme již v příštím díle.

Příště uvidíme…

Napište nám vaše dojmy a teorie dolů do komentářů. Nezapomeňte také pravidelně sledovat náš web, aby vám neunikla žádná novinka.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz