Tento týden jsme se dočkali snad nejočekávanější epizody celé osmé řady. Spolu s Madison a Beholdem jsme se totiž vrátili do domu, kde se vraždilo do tzv. Murder Housu z první řady American Horror Story. Návrat byl děsivý a humorný zároveň. Epizoda nám odpověděla na mnoho otázek, ale také vyvolala řadu nových. Postřehy, zajímavosti a ukázku na další díl, to vše naleznete v naší rekapitulaci šesté epizody osmé řady. 

5. BEHOLD A MADISON

Flowers in Chania
giphy.com

Do ďábelského domu v Los Angeles se vrací čarodějka Madison Montgomery a čaroděj Behold Chablis, aby zjistili pravdu o mocném Michaelu Langdonovi. Oba v epizodě vystupují jako posluchači – postupně vyslechnou příběhy duchů, kteří mají co dočinění s Michaelem. Právě díky nim je návštěva vražedného domu obohacena humorem. Jakmile vyslechnou vše podstatné, dům rychle opouští, aby varovali ostatní před Michaelovou temnou stránkou.

4. NÁVRAT CONSTANCE LANGDON

Flowers in Chania
giphy.com

Šestá epizoda je snad nejočekávanější epizodou osmé řady. Je pochopitelné, že se fanoušci těšili na návrat Tatea Langdona, Violet Harmon, Bena Harmona, Moiry a dalších. Nicméně tím úplně nejočekávanějším comebackem je Constance Langdon, kterou ztvárnila opět Jessica Lange, která od seriálu odešla po čtvrté řadě.

Navrát Constance a zároveň Jessicy byl velkolepý a promyšlený. Constance Beholdovi a Madison za menší službičku povyprávěla o minulosti Michaela a o tom, jak nebezpečný ve skutečnosti je. Dozvěděli jsme se však také něco málo o ní, respektive o tom, proč a jak zemřela a že je nyní, stejně jako většina jejích dětí, součástí domu.

3. ŠESTÁ EPIZODA UZAVÍRÁ NĚKOLIK PŘÍBĚHŮ

Flowers in Chania
giphy.com

Jak jsem už zmínil, tak v nové epizodě jsme mohli vidět mnoho starých známých tváří. U některých z nich jsme se dokonce dočkali jakéhosi zakončení, tedy např. u Violet a Tate. Tento pár sklidil během první řady vlnu pozitivních ohlasů a fanoušci si tyhle dva prostě zamilovali. Bohužel nám finále první řady tento pár rozbíjí a Violet se s Tatem odmítá dále bavit. Pro mnoho fanoušků bylo velmi příjemné vidět, že studená a sobecká Madison, není taková, jak vypadá a že dokáže člověku pomoc. Právě kvůli ní se totiž dají Violet s Tatem opět dohromady.

Další dějovou linkou, která byla uzavřena, je linka Moiry, která se neustále dohadovala s Constance a jejich spor by pravděpodobně trval věcně, kdyby se Behold s Madison nepostarali o to, aby Moira mohla z ďábelského domu odejít. Behold totiž vykope její kosti a odnese se je za její matkou na hřbitov. Obě pak společně odchází do nebe.

2. MICHAELOVA MINULOST

giphy.com

To nejdůležitější, co nám šestá epizoda osmé řady dala, je Michaelova minulost. Díky vyprávění několika duchů víme, že Michaela vychovávala jeho babička, Constance, ostatně jak jsme mohli vidět ve finále první řady. Jeho výchova však začala být náročnější a náročnější. Vše se změnilo jedno ráno, když Michael za záhadných okolností zestárnul o deset let. Od té doby to s ním šlo z kopce. Michael dostal Constance až do takové nouze, že si raději dobrovolně vzala život, než aby jej musela nadále vychovávat.

Po smrti Constance převzal Michaelovu výchovu Ben Harmon, který vůči němu cítil lítost, jelikož jej považoval za svého syna, leč věděl, že tomu tak není. Zprvu šla Benovi výchova docela dobře, ale později začal Michael dělat hrozné věci, podobně jako tomu bylo u výchovy s Constance. Nakonec nad ním i Ben zlomil hůl a nechává Michaela být. Ten však zůstává v domě, kde je nablízku svým známým, kteří jej však odmítají vidět.

Velká změna přijde jednoho večera, když u dveří stojí tři příznivci Satana, kteří přišli Michaelovi vyznat věrnost. Michael zpočátku nechápe, co se to děje, ale později se mu satanisté a jejich víra zalíbí. Jednoho večera unese Ms. Mead stopařku, kterou poté obětují na počest Michaela a ve jménu Satana. Michael pozře srdce nevinné ženy, čímž v sobě probudí doposud rostoucí, temnou stránku.

1. POSTŘEHY A CELKOVÉ SHRNUTÍ 

Flowers in Chania
giphy.com

–V epizodě vidíme velké množství návratů postav a herců z první řady seriálu: Jessica Lange jako Constance LangdonConnie Britton jako Vivien Harmon, Dylan McDermott jako Ben Harmon, Sam Kinsey jako Beauregard Langdon, Mena Suvari jako Elizabeth Short alias Černá Dahlia, Frances Conroy jako Moira O’Hara.

–Herečka Naomi Grossman se v seriálu dříve objevila jako Pepper. Nyní ztvárnila zcela nový, doposud nepojmenovaný charakter. Víme jen to, že se jedná o satanistku.

–Celou epizodu režírovala herečka Sarah Paulson, která si v ní střihla i menší roli coby charakter první řady, Billie Dean Howard. Sarah je druhou herečkou, která režírovala epizodu American Horror Story. První byla Angela Bassett.

Billie Dean při prvním setkání s Madison zmíní, že zná rodinu Montgomery, čímž lehce naznačila, že teorie hlásající, že Madison Montgomery je příbuzná s Norou a Charlesem Montgomery, může být pravdivá.

–V epizodě můžeme vůbec poprvé vidět čtvrté dítě Constance Langdon, a to Rose Langdon, o které v první řadě padla jen zmínka, vidět však nikdy nebyla.

Adina Porter, Billie Lourd, Leslie Grossman a Cheyenne Jackson jsou v úvodních titulcích, avšak v epizodě nevystupují.

–Poprvé můžeme vidět samotného ďábla, který se objeví jako rostoucí stín za Michaelem, který pozřel srdce mladé dívky. 

Flowers in Chania
giphy.com

–Tato epizoda nám potvrzuje, že Billie Dean nerozpozná jen duchy a upíry, ale také čarodějky a čaroděje. Zároveň Billie zmíní, že je slavné médium mezi celebritami, čímž naráží na její pořad, ve kterém zavítá do hotelu Cortez, kde udělá rozhovor s Johnem Lowem alias Vrahem Desatera přikázání v roce 2022.

Murder House se zdá být do jisté míry odolným vůči magii. Behold zmíní, že v domě jeho magie nefunguje, alespoň ne tedy kompletně – vidíme, že přišel o schopnost telekineze, ale o schopnost, díky které lze vyvolat duchy, nepřišel.

–Bylo odhaleno, že Murder House je podobně jako hotel Cortez „bránou do pekla,“ což vysvětluje, proč mají lidé v domě takovou touhu vraždit, jelikož jsou ovlivnění samotným ďáblem. Dobrým příkladem je Tate Langdon, který měl psychické problémy, které díky jeho pobytu v domě, přerostly k neutěšující touhu vraždit. 

–Bylo oficiálně potvrzeno, že Michael Langdon není čaroděj, nýbrž antikrist. 

Behold zmíní, že si v domě zapálí šalvěj, což je odkaz na první epizodu první řady, kde Constance daruje Vivien jako dárek na uvítanou balíček šalvěje a doporučí ji, aby si ji v domě zapálila.

Ukázka na další díl: 

Jak se vám líbil návrat do vražedného domu z první série? Jste spokojení s uzavřenými příběhy z první řady? Co si myslíte, že bude dál? Podaří se Beholdovi a Madison včas varovat Cordelii před Michaelovou temnou stránkou? Napište nám váš názor dolů do komentářů.