Týden utekl jako voda a máme tady další epizodu American Horror Story. Příběh osmé řady se rozšiřuje a my poznáváme naše letošní hrdiny zase o něco víc. V druhé epizodě osmé řady vidíme, jak Michael Langdon vede své posuzovací rozhovory, podle kterých se rozhoduje, koho s sebou vezme do tzv. Svatyně. Mimo jiné vidíme i nějaké porušování pravidel, žalování a vraždění. Postřehy, zajímavosti a ukázku na další díl, naleznete níže.  

5. MICHAEL „ANTIKRIST“ LANGDON

giphy.com

Zatím asi nejzajímavější postavou z prvních dvou epizod osmé řady, je Michael Langdon alias antikrist. Ve druhé epizodě se o této postavě dozvídáme něco víc. Vypadá to, že Michael Langdon je obdařen jakousi vyšší mocí. Vidět jsme to mohli hned ve dvou scénách.

První, méně postřehnutelná, přesto velmi důležitá, byla scéna, ve které mluví Langdon s Mr. Gallantem. Při jejich rozhovoru totiž Michael zmíní, že pozná, když zalže. Jistě, může se to zdát jako planá výhružka, nicméně spíš než to, to vypadá, že Michael Langdon indisponuje velkou mocí a ovládá telepatii, ostatně podobně jako čarodějky z Covenu.

giphy.com

Druhou scénou, ve které můžeme vidět Michaelovu moc, je scéna v žaláři, kde je držen Mr. Gallant v okovech. Po krátkém rozhovoru, během kterého Michael Langdon poníží a urazí Mr. Gallanta, následuje pozoruhodná scéna. Michael totiž najednou zmizí z místnosti a ve stejnou chvíli spadnou okovy Mr. Gallanta.

V epizodě byl však ještě jeden moment, který nám může nastínit schopnosti Michaela Langdona. Na samotném konci vidíme scénu, ve které Mr. Gallant zavraždí svou babičku v domnění, že právě zabil gumového muže. Nakonec se však ukáže pravda a čirou náhodou krátce po procitnutí, uvidí Mr. Gallant stát ve dveřích právě Michaela Langdona.

4. DANTEHO PEKLO

WordPress.com

V loňském roce, těsně před premiérou sedmé řady, zveřejnil autor American Horror Story, Ryan Murphy, na svém Twitterovém účtu příspěvek, ve kterém potvrdil jednu z dlouholetých teorií. Ta tvrdila, že každá řada seriálu je jeden kruh Danteho pekla.

Prvoplánově mělo být devět sérií American Horror Story, to se však před pár měsíci změnilo, když byla ohlášena řada desátá. Nyní se však objevila nová teorie, která oznámení desáté řady vysvětluje a odhaluje propojení s devíti kruhy Danteho pekla.

Twitter

Osmá řada je totiž v duchu crossoveru, který je cítit opravdu všude. Návraty starých postav a míst, obrázky v intru a mnohem víc. Soudě podle toho, co jsme doposud viděli, lze říci, že osmá řada se nezaměřuje pouze na jeden kruh Danteho pekla, ale rovnou na dva.

Říkáte si, jaké to mohou být? Odpověď je jednoduchá. Oba dva jsme je totiž už viděli. Jedná se o pýchu, též chtíč, což je kruh vztahující se k první řadě seriálu, nesoucí podtitul Murder House. A druhým kruhem je zrada, vztahující se k třetí řadě s podtitulem Coven.

3. GUMOVÝ MUŽ

giphy.com

Tento týden se vrátila jedna z nejikoničtějších postav první řady, a to tzv. gumový muž. Ten zprvu pozoroval členy Outpostu 3 a později měl i sexuální styk s Mr. Gallantem. Ti, co viděli první řadu, ví, že pod černou maskou se skrývá Tate Langdon, který v latexovém obleku, znásilnil Vivien Harmon a zplodil s ní antikrista – Michaela Langdona.

Samozřejmě, že pod maskou v obleku nutně nemusí být zrovna Tate a oblek si na sebe mohl obléct téměř kdokoli. Ani tak to není zcela vyloučeno, vzhledem k tomu, že v osmé řadě bychom se měli opět dočkat Tatea Langdona. Byl to skutečně on, kdo se skrýval pod maskou? Měl Evan Peters ve druhé epizodě dvojroli, kde měl sex sám se sebou?

2. ROBOTI

giphy.com

American Horror Story jsme toho viděli již spoustu. Od čarodějek, zombie, kanibalů, mutantů, mimozemšťanů, duchů, démonů až po televizní hvězdy. Co jsme však doposud neviděli, byl robot připomínající seriál Westworld.

Konec druhé epizody nám ukazuje rychlou potyčku mezi Timothy Campbellem a Miriam Mead. Během této potyčky Timothy střelí Miriam, která z místa rychle odběhne. Když je nám detailněji přiblížena její střelná rána, namísto krve vidíme jakousi zvláštní tekutinu, která nám prozrazuje, že Miriam Mead nebude tak úplně člověk.

1. POSTŘEHY A CELKOVÉ SHRNUTÍ

giphy.com

Miriam Mead je android. Není zcela jisté, zdali přežije ránu způsobenou Timothym Campbellem.

Název epizody „The Morning After“ je část písničky od Maureen McGovern, která zazní v první epizodě. Jedná se o symbol naděje.

Riley Schmidt, kaskadér, který ztvárňuje gumového muže také ztvárnil postavy Red Devil a Green Meanie v seriálu Scream Queens, což je mimo jiné další seriál od Ryana Murphyho.

Emma Roberts a Cheyenne Jackson jsou napsaní v úvodních titulcích, nicméně v epizodě nevystupují.

-Píseň „Time in a Bottle,“ která v epizodě zazní, zazněla také ve filmu X-Men: Apocalypse, kde hrál důležitou roli i Evan Peters.

-Podle laptopu Michaela Langdona, se nová řada odehrává na podzim roku 2021.

-V epizodě bylo velké množství kulturních referencí, např. odkaz na zpěváka Elvise Preseyho či na knižní trilogii a filmovou sérii Hunger Games.

Na závěr pro vás máme ukázku na další díl:

Jak se vám líbila druhá epizoda 8. série? Co říkáte na antikrista, Michaela Langdona? Myslíte si, že je obdařen nějakou zvláštní mocí? Nebojte se nám napsat dolů do komentářů a nezapomeňte pravidelně kontrolovat náš web, aby vám neunikla žádná novinka.