Scott Thomas je dobrý student a hodný kluk, který právě dokončil střední školu a chystá se na medicínu. Jenže jeho přítelkyně mu dá kopačky hned po maturitě, a když se s tím Scott svěří Mikovi, svému „dopisovacímu“ kamarádovi z Německa, k jeho překvapení mu Mike začne dělat návrhy. Scotta to rozčílí a s Mikem přeruší veškerý kontakt. Jenže pak zjistí, že Mike je ve skutečnosti Mieke a pravděpodobně je to dívka jeho snů. S kamarádem Cooperem se proto vydává na bláznivou cestu Evropou za svou pravou láskou. Film Eurotrip mohou diváci zhlédnout v sobotu 28.8. večer na Paramount Network.

Velká část americké komedie se natáčela v České republice a tvůrci si z Česka a Slovenska nezapomněli také udělat pořádnou legraci. Ve filmu Bratislavu vylíčí jako zdemolované sídliště, za které by se nestyděli ani daleko na východě a z Česka zase zemi, kde si za dolar užijete velkolepou party a nekonečné množství alkoholu. A když číšník v podání Miroslava Táborského dostane spropitné ve výši jednoho centu, s pompou dá facku nadřízenému a oznámí mu, že končí a otevírá si svůj vlastní hotel.

Ve filmu se po boku hvězd jako Matt Damon, Lucy Lawless či David Hasselhoff objevili také Petr Jákl, Jiří Maria Sieber, Miroslav Táborský, Jan Nemejovský, Vítězslav Bouchner, Jakub Kohák a další.

Město, které ve filmu představuje Bratislavu, je ve skutečnosti Praha. Úvodní scéna z oslavy ukončení střední školy se natáčela v prostorách International School of Prague v pražských Nebušicích. Díky typicky americké vizuální stránce školy ani nedalo tvůrcům příliš práce předstírat, že se nachází ve Spojených státech. Scéna z Bratislavy byla nafilmována na vojenském letišti v Milovicích. Scéna, kdy jede skupina vlakem z Paříže do Berlína, se natáčela na okruhu v Cerhenicích v Česku. Souprava je tvořena českou soupravou kterou táhne lokomotiva 749 180-6.

Dům v Berlíně, kde má bydlet Scottova vyvolená, je ve skutečnosti poblíž pražské stanice metra Anděl. Nástupiště pařížského nádraží je ve skutečnosti Hlavní nádraží v Praze – na vagonech jsou nápisy ČD. Pasáž, kde se Scott s Cooperem vynoří z pařížského metra a postávají ve frontě na Louvre, je natočena v Praze na náměstí Jana Palacha kolem Rudolfina. V pozadí je vidět budova Úřadu vlády ČR a šikovně za stromem je maskovaný Pražský hrad. Interiér vatikánské baziliky byl natáčen v Národním muzeu v Praze.

V sudech na pomaturitní párty bylo opravdové pivo. Podle režiséra ve scéně, kde Cooper přiběhne za Scottym poté, kdy ho vyhodí z vířivky, byl herec Jacob Pitts už trochu opilý.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR