Po zdaru s Gracepoint, letošní americké předělávky britského detektivního seriálu Broadchurch, se stanice FOX chce pustit do dalšího projektu. Tím není nic menšího než seriál Luther.

Luther je britská temná kriminálka o třech sériích, kterou jsme mohli letos vidět i na našich televizních obrazovkách, a vypráví o stejnojmenném detektivovi, který ne vždy jedná podle pravidel. A právě tento seriál se rozhodla stanice FOX předělat pro americké diváky.

Otázkou však je, nakolik a jestli se jim povede úspěch britské předlohy zopakovat. Na rozdíl od Gracepointu, kam se jim povedlo získat původního hlavního představitele, Davida Tennanta, se totiž Luther bude muset obejít bez Idrise Elby. Ten sice bude seriál produkovat, avšak sám si hlavní roli nezopakuje. A fanoušci mi jistě dají za pravdu, že po Elbově excelentním výkonu se těžko bude hledat adekvátní náhrada. Útěchou snad může být, že vše bude vznikat pod taktovkou původního tvůrce Neila Crosse.

Co se týče původního seriálu, čtvrtá řada se prý neočekává, nicméně se mluví o možném filmu. Sám Idris Elba před časem vypadal ohledně možného pokračování, byť jen filmového, velmi nadšený. Můžeme tedy doufat, že jeho i Alici opět uvidíme…

[fbcomments]

-reklama-