Sobotní udílení „Cen Anděl“ sice hudebním fanouškům poskytlo naději, že se přece jenom život u nás pomalu začíná vracet do normální situace, ale nijak zvláště je nezaujalo. Ba naopak. Ačkoliv Česká televize většinou v sobotu večer dokáže přilákat nejvíce diváků, tentokrát se jí to nepodařilo a andělský ceremoniál se stal skutečným propadákem, když jeho sledovanost nepřekročila ani hranici tři sta tisíc.

Jediné, co je na setrvalém poklesu zájmu o podobné pořady povzbuzující, je šance, že přestanou být zajímavé pro vypočítavé sponzory a již se nebudou opakovat červené reklamní orgie, odehrávající se v sobotu večer na veřejnoprávním kanále. Hlavní sponzor, firma vyrábějící světoznámý nealkoholický nápoj, se snažil svým logem a firemními barvami převálcovat úplně vše.

Vrcholem nevkusu byl červenobílý model moderátorky Ewy Farne. Půvabné a milé zpěvačce, jež se sice nestydí za své křivky, zbytečně přidal na objemu a udělal z ní matronu. Živý přenos navíc kvůli do ruda zbarveným efektům často připomínal spíše záběry z pekla. Ostatně, umí si někdo představit, že by se něco podobného odehrávalo na Grammy?

Dusilová dusila

Zatímco jindy (například po Českých lvech), vypukne na sociálních sítích názorový střet tisíců čtenářů, v případě reakcí na letošní „Ceny Anděl“ je jich tak akorát pár stovek. Více než nad samotnými oceněnými umělci se přitom lidé rozčilovali nad verdikty odborné poroty. Podle mnoha diváků byly totiž podřízeny politickým vlivům.

Nezanedbatelné části z nich například vadilo, že ani v jednom případě neuspěl Jaromír Nohavica, nominovaný za album a skladbu s názvem „Máma mi na krk dala klíč“. Podle nich nemá ostravský „bard“ ty správné politické názory, na rozdíl od Lenky Dusilové, která si odnesla hned tři krásné „andělské“ sošky. „Dusilová mě málem zadusila,“ stěžoval si jeden z nich. Jakkoliv jde pouze o jeden z názorů, provokuje k otázce, zda je album Lenky Dusilové „Řeka“ skutečně natolik vynikající. Podle odborníků a kritiků ano, podle hlasu laické veřejnosti nikoliv.

Příliš mladý na slávu?

Až na pár výjimek však panovala vzácná shoda, týkající se ocenění Roberta Křesťana, ten kromě Anděla ve folkové kategorii vstoupil i do Síně slávy. Nicméně, on sám se při děkovném projevu nechal slyšet, že před dvaceti lety svatosvatě slíbil, že už nikdy na předávání Andělů nepřijede. A poté, co byl uveden do Síně slávy, ještě vtipkoval, že v ní coby dvaašedesátiletý zpěvák nemá co dělat. Pak se ovšem nelze vůbec divit, jestliže také televizní publikum dospělo k názoru, že bude televizní přenos, na němž se udílejí hudební „Ceny Anděl“, ignorovat.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz