Kdo by neznal českou pohádku Princezna ze mlejna z roku 1994, která se o 6 let později dočkala pokračování. U obou filmů se ujal režie Zdeněk Troška. Krásnou dceru mlynáře Elišku si zahrála tehdy sedmnáctiletá Andrea Černá. Jak se oslavenkyně změnila a co dnes dělá, se dočtete v našem článku.

Česká herečka Andrea Černá se narodila 13. ledna 1977. Vystudovala herectví na pražské konzervatoři. Angažmá získala hned v několika divadlech (například Divadlo Josefa Kajetána Tyla Plzeň, Divadlo Na Fidlovačce Praha, Divadlo na Vinohradech Praha a další). Její první zkušenost před kamerou byla právě v roce 1994 v Troškově pohádce Princezna ze mlejna. K roli se dostala, když studovala druhý ročník konzervatoře. Na chodbě se potkala s Troškou a ten ji pozval na konkurz. Úspěšně prošla dvěma koly a získala svoji první roli. 

Následovaly další menší i větší role ve filmech i seriálech, z filmů jmenujme například Čerte, tady straší! (1998), Princezna ze mlejna 2 (2000), Kameňák 2 (2004), Slečna Guru (2006), Celebrity s.r.o. (2007) a jako poslední je to Revival – Klip života (2018). V seriálových rolích jsme ji mohli vidět například ve Velmi křehké vztahy (2007), Ordinace v růžové zahradě (2015) nebo Specialisté (2018). Jako herečka je tedy i nadále aktivní. Své soukromí si však velmi střeží a tak není zcela jasné, zda má aktuálně partnera. 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz