Komediální sitcom Dva a půl chlapa z prostředí Malibu z něj po boku Charlieho Sheena a Jona Cryera udělal Hollywoodskou hvězdu, která ale bohužel vyhasla velmi rychle. Dnes již bývalý herec Angus T. Jones právě slaví osmadvacáté narozeniny.

Angus Turner Jones se narodil 8. října 1993 ve městě Austin v americkém státě Texas. Již ve svých pěti letech se objevil před kamerou ve snímku Milionář z roku 1999. Tento film sice u diváků moc neuspěl, nicméně stačil producentům k tomu, aby si v té době začínajícího dětského herce všimli a mohli mu dát další příležitosti, například v akční komedii Flek (2001), Večeře u přátel (2003) či v 10. epizodě 8. série pořadu Pohotovost (anglicky ER). Díky roztomilému úsměvu a buclatým tvářím si herec získával srdce diváků, a proto následovaly další herecké nabídky (2003 – Hráč, Láska z dětství, Dům naruby, Král džungle 2). 

Může se zdát, že rok 2003 je tím zlomovým, neboť přišla ta vůbec nejvzácnější nabídka – role 10letého Jakea Harpera v seriálu Dva a půl chlapa (2003 – 2015). Angus zde účinkoval dlouhých 9 let a také díky jeho vtipným hláškám vzrostla sledovanost na 15 milionů diváků týdně, díky čemuž se seriál v Americe dostal na vrchol žebříčků sledovanosti. V roce 2010 se stal tehdy 17letý Angus nejlépe placeným mladým hercem, kdy mu kontrakt za následující 2 řady přinesl bezmála 7,8 milionů dolarů.

Roku 2012 herec veřejně oznámil, že v seriálu končí, neboť se přidal k náboženské skupině Adventistů sedmého dne, což potvrdil i slavnostním křtem. Poté radikálně změnil svůj postoj k účinkování v populárním sitcomu slovy, ať diváci na tu špinavou blbost zapomenou a ať se na ni už raději ani nedívají. Jake Harper byl následně nahrazen herečkou Amber Tamblyn, která ztvárnila dlouho ztracenou nevlastní dceru Charlieho, Jenny, během posledních dvou řad.

Po této dlouholeté seriálové zkušenosti se již dvacetiletý Angus odebral zpátky do Texasu, aby zde začal nové studium, tentokráte Judaismu. Kromě tohoto náboženského směru vystřídal spoustu dalších organizací, přičemž roku 2016 s Bohem skončil nadobro. Téhož roku se připojil k multimediální produkční společnosti Tonite vedené Justinem Combsem a Kenou Orjioke.

V současné době vede herec tichý, nenápadný život a podle starších informací by měl být i zadaný, o čemž však veřejně nikdy nemluví. Herectví se věnuje zcela příležitostně, naposledy se na televizních obrazovkách objevil v roce 2016 v úspěšném seriálu Horace and Pete. 

Zdroje informací: people.com, imdb.com

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR