I když je televizní sledovanost v době nouzového stavu, kdy musí být lidé večer uzavřeni doma, nadprůměrná, největšímu zájmu diváků se zdaleka netěší ty pořady, o nichž by to většina z nich předpokládala. Oblíbené seriály, napínavé kriminálky, reality show či různé soutěžní pořady totiž suverénně válcují zpravodajské relace. Stále ovšem platí, že největší souboje o přízeň publika svádí komerční stanice Nova a Prima s veřejnoprávní Českou televizí.

Právě Česká televize se tento týden pochlubila novými diváckými rekordy. Ani se nechce věřit, že náročný třináctihodinový zpravodajský maratón, nazvaný Americká volební noc, si nenechalo ujít 1,38 mil. diváků, přičemž celkově zpravodajství, věnované prezidentským volbám v USA, zhlédlo na ČT 1 a ČT 24 3, 38 mil. diváků. Velkému zájmu se těšily i speciály televize Nova a zpravodajské stanici CNN Prima News. Ta se dočkala prozatímního rekordu, zatímco běžně se její sledovanost pohybuje kolem pouhého půl procenta, v úterý 4.listopadu dosáhla šestinásobku tohoto průměru.

Nejsledovanější relace v Česku

V případě zpravodajských pořadů to ovšem není nic výjimečného, televize Nova například oznámila, že i „všední“ Televizní noviny v poslední době každý den vidí kolem jednoho a půl milionu diváků. Podle tak jsou dlouhodobě nejsledovanější hlavní zpravodajskou relací v České republice. Mimochodem, v den státního svátku 28. října zpravodajství na Nově upřednostnilo před ostatními stanicemi 1.863 mil. diváků, zásluhu na rekordním počtu však měl projev prezidenta Miloše Zemana.

Slunečná versus kuchtíci

O takovém rekordu se může pouze zdát současnému nejsledovanějšímu seriálu Slunečná, vysílanému televizí Prima. Navzdory mimořádné popularitě (pro mnohé zcela nepochopitelné) zaostává tato melodramatická mýdlová opera za všedními Televizními novinami o stovky tisíc diváků. Nicméně, Slunečné se pravidelně daří překračovat milionovou hranici a v tzv. primetime porážet jiné televizní hity současnosti, především ještě donedávna jim vévodící seriál televize Nova Ordinace v růžové zahradě.

K velmi zajímavému souboji tento týden došlo mezi Českou televizí a Novou, když opakovaně reprízované Četnické humoresky porazily další kontroverzní reality show, nazvanou Svatba na první pohled. Její hlavní zásluha spočívá v tom, že na spodní příčku žebříčku odsunula šmíráckou Výměnu manželek. Nově se navíc nepodařilo porazit konkurenci ani s pomocí finále soutěže amatérských kuchtíků MasterChef Česko, hojně propagované bulvárními médii. A nebýt nenáviděné soutěžící Pavlínky, nejspíše by dopadla ještě hůř.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz