Mladá a ambiciózní herečka Anna Lucie Schollerová začínala před kamerou v seriálu Ulice a nyní, ve svých 26 letech, se chystá dobýt Ameriku. Její nový projekt, seriál Šeptej Nahá Stín, je vysílán i za oceánem a je vcelku netradiční. Jak se herečka k zajímavé roli dostala, jak vnímá rozdíl mezi Českou republikou a USA a jak se vypořádala s natáčením nahých scén? 

Jaké byly Vaše herecké začátky, pamatujete si své „poprvé“ před kamerou?

Moje první herecká zkušenost byla v divadle v mé rodné Blatné, kde jsem v divadelním představení ztvárnila tuším nějakou zpívající vílu, ale oficiálně první zkušenost před kamerou byla při natáčení spotů pro tehdy nově vzniklou televizi, která funguje dodnes. A vzpomínám si, že spot tehdy natáčel nesmírně sympatický a veselý pan režisér. Veškeré scény byly laděny do stylu první republiky a já hrála v “páru” s hereckým kolegou, který se mi tehdy líbil, takže jsem paradoxně byla daleko nervóznější z nich, než z hereckého výkonu.

Otevřely Vám seriály cestu k filmu, nebo to bylo naopak?

Vnímám, že moje tehdejší role v seriálu Ulice mi otevřela dveře ke spoustě kontaktům i následným spolupracím. Za to jsem doteď velmi vděčná. Například díky seriálu Whisper Naked Shadow – Šeptej Naha Stín jsem byla v březnu v Americe, kde jsem se účastnila Americké premiéry tohoto sitcomu v New Yorku, a kde jsem navíc poznala spoustu nesmírně zajímavých lidí z oboru. A ve výsledku třeba díky tomu se v létě zúčastním natáčení právě v Americe, kde ztvárním roli nevěsty. Dále jsem dostala například nabídku spolupracovat s Brooklynským módním návrhářem Assanem, jehož překrásné šaty jsem měla zapůjčené na focení v hotelu Plaza na Manhattanu, či se zúčastnila debaty s úžasným hercem Jakem Gyllenhallem v rámci jeho představení Sea Wall A Life, což pro mě bylo nesmírně inspirativní a zároveň neuvěřitelné.
Nemůžu ani opomenout, že jsem strávila nějaký čas i v Los Angeles, kde jsem navštívila hereckou akdemii Stelly Adler či New York Film Academy v Hollywoodu. Takže se mi velmi rozšiřují obzory. A jelikož se do USA chystám pravidelně vracet, tak doufám, že to nakonec povede i k další a hlavně stabilní a dlouhodobé spolupráci v oblasti herectví, i když jsem si vědoma toho, že to je běh na dlouhou trať a dřina spojená s velkou disciplínou.
Anna v šatech návrháře Assana, FOTO: @fashionloveconnection

V čem vnímáte rozdíl mezi Českou Republikou a Amerikou? 

Pokud se bavíme o herectví, tak z toho, co jsem měla možnost poznat, bych to shrnula asi následovně. V Čechách, když řeknete, že jste herečka, tak se Vás okolí ihned ptá, zda-li se uživíte. V Americe jsou reakce úplně opačné. Asi takto :”Herečka? To je úžasné. Vítej v Americe a plň si sen, honey!”. V Americe jsem zkrátka měla pocit absolutní svobody a dýchá na Vás inspirace ze všech stran. Nemohu ani opomenout jak milí lidé okolo jsou. Každý Vás zdraví, popřeje hezký den, poradí a pomůže. Ať jsem šla po Beverly Hills nebo po Manhattanu, bylo to stejné. A jak se říká, Ameriku buď miluješ a musíš se vrátit, nebo nenávidíš. Já jsem ten první případ.

Co je náročnější, točit film nebo seriál?

Myslím, že se nedá odpovědět obecně. Hodně záleží na tom, jakou máte roli a co obnáší, jaký je štáb a celkové podmínky, ale rozhodně se to liší délkou natáčení. Film se točí maximálně měsíc, ale seriál klidně několik let a tam už jsou herci a štáb spíše taková jedna velká rodina, takže i samotné natáčení má uvolněnější atmosféru. Stojím si ale za tím, že i když jsou herci se štábem přátelé, měl by na place panovat respekt k pozicím. Takže když režisér něco řekne, tak to tak bude, i když je kamarád nebo třeba táta.

Aktuálně Vás lze vidět v netradičním seriálu „Šeptej Nahá Stín“, jak jste se k projektu dostala a o čem to je?

Před dvěma lety byl vyhlášen konkurz na obsazení tohoto seriálu a já se na něj jednoduše přihlásila. Poslala jsem castingové video a i když jsem se zprvu hlásila na jinou roli, tak prý jsem se naší režisérce Noře K a produkci tak zalíbila, že jsem dostala roli Sofie. Poté se rozjel konkurz na další postavy. Celý výběr trval takřka rok. A když bych měla ve zkratce popsat, o čem seriál je, tak o partě kamarádů, kterým se začnou dít dost divné věci – jakési superpowers. Na seriálu je navíc úžasné, že si tam každý divák najde to své. Máš rád vědu? Rozumíš si s Robinem a Leou. Máš ráda módu a sociální sítě? Od toho je tu Sofie. Každý je jiný, přitom je to celé tak skvěle kompaktní.

Co ten název vlastně znamená, nějak nedává smysl…

Budete se muset podívat na seriál, a hlavně pak i na druhou řadu, která se začne natáčet na konci tohoto léta. Každá z hlavních postav s něčím v seriálu bojuje a úmyslně nelineární název bez interpunkce toto odráží. Je možné to číst ve smyslu příkazu „šeptej nahá: stín“, případně „šeptej: nahá, stín“ nebo ve smyslu jmen různých postav jako „Šeptej, Nahá, Stín“, nebo čistě jako slova, která se v seriálu opakují a mají svůj význam. Celý seriál je o dost divných věcech, má tedy i příznačně divný název. V angličtině je to Whisper Naked Shadow a výklad je i tam podobný.

Jak se Vám točily „nahé“ scény, bylo to na první dobrou, nebo jste stydlivý typ?

Jsem neuvěřitelně stydlivý typ! Mám problém svléknout se i do plavek na koupališti, takže když jsem kývla na roli, kde budu nahá, musela jsem si být naprosto jistá, že se nejedná o nic nevhodného nebo vulgárního a že to má v seriálu svůj význam. Důležitá je i vzájemná důvěra mezi herci a štábem, která v případě tohoto seriálu podle mě byla na 100%, čehož si nesmírně vážím. A když vzpomínám na samotné natáčení, tak všechny zmíněné scény jsme točili úplně první den, kdy jsme se s mnoha členy štábu viděli prvně a já se musela svléci, tak bych to brala jako takový křest ohněm. A nebudu lhát, než jsem šla na plac, tak mi velmi pomohla sklenička Martini od produkčního.

Co je Vaše vysněná role, nebo vysněný projekt?

Ráda bych si zahrála v akčním americkém filmu, kde bych měla za manžela Gerarda Butlera, který je pro mě ztělesněním nejen skvělého herce, ale i nejvíc sexy muže planety.(smích)

Na čem aktuálně pracujete?

Nejvíce mě zaměstnává náš divadelní soubor NekroTeatro, s kterým máme stálou scénu v Praze v RockCafe a zároveň jezdíme hrát po celé republice, dále jsem moc ráda, že se mi daří i v natáčení reklam a spolupracích s různými brandy, samozřejmě se aktivně připravují na zmíněnou cestu do USA, která mě čeká a přípravu na natáčení druhé řady Whisper Naked Shadow, která se rozjede v létě.
Z představení divadelního souboru NekroTeatro, FOTO: Lucie Paurová

Co byste chtěla vzkázat čtenářům?

Žijte si svůj sen a nenechte se ničím a nikým odradit. Je to jen Váš život. Vytrvejte, tvrdě pracujte, buďte za všech okolností pokorní a hlavně buďte sami sebou. Ostatní role už jsou obsazené.
-reklama-