Informační masáž ohledně nových „marvelovek“ pomaloučku nabírá na obrátkách. Při pročítání zahraničních webů nebo oficiálních stránek vydavatelství Marvel, zjišťuji, že se na nás valí něco velkého. Což ostatně potvrzuje i sám Kevin Feige, když nám oznamuje vyhlídky na příští rok.

Asi není žádnou novinkou to, že tím hlavním, co se příští rok uděje na plátnech kin, budou premiéry dalších dvou snímků, jejichž názvy jste si mohli přečíst už v nadpise. Není také nic nového na tom, že první z filmů (Avengers: Age of Ultron) uzavře druhou fázi Marvel Cinematic Universe a připraví prostor pro začátek třetí fáze tohoto univerza. Tím by měl být premiérový příchod Ant-Mana.

Kinopremiéra nového hrdiny Ant-Mana je stanovena na 16.července 2015, tedy hodně brzo po premiéře druhých Avengers, které uvidíme už 1.května 2015. Jeho nový režisér Peyton Reed by nás všechny měl uvést do děje a představit nám oba protagonisty, kteří se v kostýmu Ant-Mana objevili. Jak známo, původním Ant-Manem byl totiž Hank Pym. Jenže my zde uvidíme hlavně druhého majitele kostýmu Ant-Mana, zloděje a podvodníka Scotta Langa.

Ant-Man1

Ant-Man jako takový, je členem komiksových Avengers a je tedy spíše otázkou času, kdy se k nim přímo připojí. To před nás staví zásadní otázku, zda již ve druhých Avengers bude Ant-Manova role nějakým způsobem načrtnuta. Světové weby se přiklánějí k tomu, že ano a vysvětlují, proč se tak stane. A prapůvodem všeho není nikdo jiný, než samotný záporák druhých Avengers – Ultron.

Z oficiální synopse druhých Avengers lze vyčíst několik zásadních faktů ohledně tohoto filmu. Jednou z nich je i stvoření Ultrona. Toho filmového má údajně stvořit Tony Stark, avšak komiksoví fanoušci ví, že pravým stvořitelem Ultrona je Hank Pym, tedy první a originální Ant-Man. A to je právě jádrem sporu skoro všech diskuzí či tématických článků. Přitom by existovalo vcelku jednoduché vysvětlení toho, jakým způsobem přišel Tony Stark k vytvoření Ultrona.

ant-man

Tato teorie zahrnuje právě vystoupení Ant-Mana už v následujícím filmu o Avengerech. Příběh Ant-Mana bude jákási retrospektiva do minulosti Hanka Pyma a jelikož nebude svázána prozatím s žádným filmem (samozřejmě pouze do premiéry Ant-Mana), je zde prostor pro vůbec první zmínku o Ultronovi. Jelikož v minulosti neměl projekt Ultron, z rukou Hanka Pyma úspěch, on sám musel chtě nechtě projekt zastavit. Od všech Pymových výzkumů se poté odráží Tony Stark i s jeho mírotvorným programem.

Stark použije svých technologií ke zdokonalení Ultrona, kterého Pym navrhl. Vzhledem k podobě Ultrona a původního Iron Manova brnění je jisté, že Tony použije stejných metod, jako při výrobě svých brnění – Marks. Využije nejlepší možnou umělou inteligenci, která je zrovna dostupná – tedy něco jako kopii jeho inteligentního řídícího systému, jednoduše řečeno – Jarvise. Ten se však vyvine v něco lepšího a Ultron tím nabude vědomí. Začíná tedy osnovat likvidaci veškerého lidstva na planetě.

ant-man-comics

Film o Ant-Manovi tedy s největší pravděpodobností na druhé Avengery navazovat nebude a spíše nám ukáže, kterak se Hank Pym (Michael Douglas) vypořádává s tím, že jeho technologii dokázal ukrást právě Scott Lang. Vzhledem k tomu, že Pym má být již stárnoucí kmet, bude muset spojit síly právě s Langem, který se musí chtě nechtě stát hrdinou, a spolu zachrání svět. Mým názorem je tedy to, že Ant-Man, jako takový přímo ve druhých Avengers nevystoupí, spíše půjde o jakési cameo, nebo tradiční potitulkovou scénu, kde uvidíme Hanka Pyma, kterak konstruuje první model Ultrona.

Rozhodně se máme na co těšit a osobně budu rád za to, když mi pod článek napíšete jakýkoli názor nebo teorii na téma, které jsem v článku načrtl. Co si o tom myslíte ?

[fbcomments]

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz