Herečka Anežka Rusevová dobře ví, že krásných hereček je u nás víc než dost, a tak s chutí a výtečně hraje role různých antikrásek. Podobu i talent zdědila po svém otci, herci Radanu Rusevovi, který předčasně zemřel v pouhých dvaapadesáti letech, v té době jí bylo teprve dvanáct. Je pyšná na to, že po milovaném tatínkovi mohla převzít hereckou štafetu. Není pochyb o tom, že by na ni byl velice pyšný.

Navzdory své úspěšné divadelní kariéře se zviditelnila především díky populárním televizním seriálům. Zatímco v Ohnivém kuřeti, Vinařích, Kriminálce Anděl či Kapitánovi Exnerovi vytvořila menší role a roličky, postava prodavačky Venduly v podvečerním seriálu televize Nova se jen tak přehlédnout nedá. Na obrazovce Novy se v ní totiž téměř každý všední den objevuje již pátou sezónu.

Dívka, která nenávidí muže

Jak je ale z jejích informací na Facebooku evidentní, divadlo je pro ni stále prioritou. Kromě DAMU absolvovala roční stipendium na herecké škole v Berlíně a díky tomu spolupracovala s některými německými scénami, například v Berlíně a v Norimberku. Jako jediná česká herečka se objevila na festivalu nezávislého divadla 100 Grand Berlin Festival. V monodramatu Scherbenpark hrála dceru ruských přistěhovalců, inteligentní a odvážnou dívku, která ale nenávidí muže. Příčinou této nenávisti je její surový otčím a Saša si nepřeje nic jiného, než ho zabít. Inscenace byla fyzicky velmi náročná, Anežka v ní mimo jiné předvedla i parádní akrobatické kousky a sama dokázala hodinu a půl udržet obecenstvo v napětí.

Další skvělá Štěpa

V Čechách účinkovala především v Městském divadle v Kolíně. Zde například excelovala jako Štěpa v Petrolejových lampách a kritici její výkon chválili s tím, že se stala další skvělou představitelkou této hrdinky. To, že chce být Anežka herečkou, prý už věděla jako malá a její otec jí v tom podporoval. Po mamince, tanečnici, uvažovala i o baletní kariéře, jenže, jak sama přiznává, byla na to příliš vysoká a široká. Ale k tanci se pravidelně vrací, třeba díky inscenaci kladenského divadla Jak umřít na rokenrol. Tato původní autorská hra je věnovaná králi českého rockenrolu Mikimu Volkovi a Vendula v ní opět sklízela ovace publika. Není od věci připomenout, že ji napsal a režíroval Anežčin kolega z Ulice, skvělý herec a režisér Miroslav Hanuš.

Tramvaj do stanice Touha…🚃Přeji všem šťastnou cestu novým týdnem a hlavně zůstaňte zdrávi🙏Další fotka z…

Posted by Anežka Rusevová on Monday, November 2, 2020

Ve hře The Naked Truth – Odhalená pravda z repertoáru Divadla Bolka Polívky tančí jako o život. Vypráví o šesti ženách, společně čelících osudu, které se s pomocí tanečních kurzů snaží shodit nějaké to kilo a zvýšit si tak sebevědomí. A nebyla by to Anežka, kdyby přes svoji poněkud korpulentnější postavu neřádila u tyče v dráždivém body.

Kromě hereckého talentu disponuje také jazykovým, skvěle hovoří německy a ovládá rovněž angličtinu a francouzštinu. Právě jazykové vybavení ji přihrává zajímavé herecké příležitosti u zahraničních produkcí. Loni se například objevila v minisérii německé televize ZDF Die Walpurgisnacht, nejnověji pak ve třetí řadě seriálu Haunted z dílny Netflixu.

NetflixAnežka Rusevová am Set für "Haunted".Wir sind sehr gespannt!#netflix #tv #schauspielerin #actress #streaming #news #dreharbeiten #prague #prag #serial #agentur_actors_and_faces

Posted by Agentur Actors and Faces on Thursday, September 17, 2020

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz