Anya Taylor-Joy, představitelka šachového talentu Elizabeth Harmon v seriálu od Netflixu Dámský gambit, si o sobě myslí, že není dostatečně hezká na to, aby hrála ve filmech.

Ačkoliv Anya Taylor-Joy již zazářila ve filmech jako Čarodějnice (2015), Skleněný (2019), seriálu Peaky Blinders a adaptaci na román Jane Austenové Emma (2020), o sobě tvrdí, že nevypadá tak, jak by měla vypadat herečka vhodná na stříbrné plátno. Pro magazín The Sun uvedla, že:

„Nikdy jsem si o sobě nemyslela a asi si ani myslet nebudu, že jsem krásná. Nemyslím si, že jsem dostatečně hezká pro to, abych hrála ve filmech. Zní to pateticky a můj přítel mě varoval, že si lidé budou myslet, že jsem absolutní blbec, kvůli tomu, že to říkám, ale prostě si myslím, že vypadám divně. Nepůjdu se do kina podívat na film, ve kterém hraju. Myslím, že výhoda toho, že jste člověk, kterým jste, spočívá v tom, že přitom nemusíte koukat na svůj vlastní obličej.“

Když se herečka v dětství přestěhovala z Buenos Aires do Londýna, zažila šikanu, protože neuměla ani slovo anglicky. Ve vzpomínkách na toto období uvedla:

„Argentina je celá zelená a všude kolem mě byli koně a jiná zvířata. Najednou jsem ale byla ve velkém městě a nedokázala jsem se ani domluvit. Připadala jsem si, že nikam nepatřím. Byla jsem moc anglická na Argentinu a moc argentinská na Anglii, moc americká na cokoliv. Děcka mi vůbec nerozuměly. Leckdy jsem i skončila zamčená ve školní skříňce. Strávila jsem hodně času brečením na záchodech. Jako dítě jsem byla velmi osamělá. Cítila jsem se tak izolovaně a myslela jsem si, že nejen být osamělá, ale i být sama je špatně.“

Co se týče její role v Dámském gambitu, v rozhovoru pro magazín The Sun řekla, že:

„Cítím, že opravdu dokážu pochopit ten pocit samoty a touhu po svém místě ve světě, které musela zažívat Beth. Pochází z prostředí, kde každý, koho Beth potkala, ji nějak zklamal nebo opustil. Nevěří lidem a zoufale se snaží zapadnout. Jako dítě jsem se cítila podobně, takže jsem se do této role dokázala hned vžít.“

Anya Taylor-Joy, FOTO: Netflix

Anya Taylor-Joy ve svých šestnácti dělala modelku pro agenturu Storm Management (kdy si ji na ulici v Londýně vyhlédla hledačka talentů v modelingu Sarah Doukas, která objevila i Kate Moss) přesto při začátku natáčení filmu Emma měla herečka panickou ataku:

„Napadlo mě, že jsem první ošklivá Emma a že to nezvládnu, protože první moje věta měla být ‚Jsem krásná, chytrá a bohatá’“.

Otázkou však není, jestli je Anya Taylor-Joy hezká nebo ne, klíčové je spíš to, že zpracovávání traumat z dětství a nejistota se mohou týkat i úspěšných lidí.

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Někdy ke mně filmy promlouvají, někdy promlouvám já o nich.