Velmi specifická epizoda, která nás zavede do minulosti agentky Melindy Mayové a ukáže nám misi, která nadobro změnila její život. Podíváme se opět za Skye, která se učí ovládat své schopnosti a také hon na Coulsona bude i nadále pokračovat. Jako každý týden je potřeba upozornit, že níže napsaný text bude obsahovat řadu spoilerů.

Mise, která změnila Mayovou

Před sedmi lety byla Mayová ještě vdaná za Andrewa (jistě si jej pamatujete, coby psychiatra, který dělal profil Skye). Plánovali spolu dítě a čekala je skvělá budoucnost. Práce pro S.H.I.E.L.D. společně s Coulsonem byla přesně to, co měla ráda, jenže poslední mise, na kterou se dostala, změnila absolutně všechno. V Bahrajnu měl tým kolem ní a Coulsona přesvědčit jistou nadanou, aby přešla na stranu S.H.I.E.L.D.u. Jenže celá tato akce se zvrtne v momentě, kdy je při potyčce vzata jako rukojmí malá dívka. V průběhu celé epizody sledujeme, jak Mayová chce pomoct, ovšem Coulson jí to stále rozmlouvá. Nakonec však jde Mayová do akce, která má fatální následky na její psychiku.

217y

Rainin dar a rodinné setkání

Na tajném místě Inhumans se Raina nechce smířit s ím, že má být někde zavřená. Gordon jí odmítá pustit, ale Lincoln jí slibuje,, že odhalí její dar a nakonec bude všechno tak, jak má být. Raině se zdají sny o tom, že Skye se setká s otcem i matkou a společně jsou šťastní u jednoho stolu. O této skutečnosti poví i Lincolnovi a ten v tom zřejmě něco vidí. Skye se dovídá od Jiaying, že je to její matka. Ovšem tento fakt nesmí nikomu říci, protože existují jistá pravidla, která nesmí porušit. Jiaying osvětluje Skye, že její otec dělal vše proto, aby Skye našel a také dal dohromady Jiaying, kterou rozpáral Whitehall. Chce mu tedy dopřát chvilku se Skye. Skye nakonec kývne a u stolu se setká s otcem i matkou zároveň. Toto všechno vidí i Lincoln a vzpomene si na to, co mu popisovala Raina. Že by konečně poznal její skutečnou schopnost ?

Fitz je na útěku

Coulson, Hunter a Deathlok mají Quinjet a plánuj, co bude dál. Fitz, který má v držení Furyho krychličku je stále mimo S.H.I.E.L.D. a snaží se najít právě Coulsona. Protože ví, jakým způsobem „pomocníčka“ otevřít, povede se mu to a on je schopen kontaktovat Coulsona. To se mu povede v momentě, kdy je zamčený na WC jedné z restaurací, kde jej doprovázejí dva agenti nového S.H.I.E.L.D.u, kteří si myslí, že je Fitz dovede až ke Coulsonovi. Fitz popisuje svoji situaci a žádá Huntera, aby mu nějak pomohl se z této šlamastyky dostat. Hunter se jej ptá, zda je na WC sušič na ruce a pak Fitzovi řekne, že bude v pohodě.

217x

Protokol Theta

Bobbi, Mayová, Simmonsová a ostatní, kteří aktuálně jsou v prostorách bývalé Coulsonovy základny řeší, co se skrývá za označení „Protokol Theta“. Má jít o tajné Coulsonovy cesty, o kterých nikdo nic moc nevěděl a také o financování jakýchsi tajných záležitostí. Nevěděli o tom dokonce ani Mayová a nikdo další z Coulsonova týmu. Možná, že šlo o instrukce, které dal Coulsonovi přímo Fury. González slíbil Mayové, že pokud zjistí, co Theta je, může si vzít zpět celou základnu. Mayová se domlouvá i se SImmonsovou na detailech a pátrání po Coulsonově tajném protokolu začíná. Všichni mu však věří, že má k tomu všemu velmi dobré důvody.

Bahrajn a Kavalérie

Mayová nakonec dostává od Coulsona zelenou a vydává se zachránit své kolegy a také malou holčičku. V momentě kdy se Mayová dostává na místo, likviduje nepřítele a nachází první z jejich jednotky, stane se něco šíleného. Všichni její kolegová jsou jako zfetovaní a chtějí její bolest. Za vším stojí právě malá holčička, jejíž jméno je Katja a je dcerou ženy, kterou se vydali přemluvit ke spolupráci se S.H.I.E.L.D.em. Katja byla vystavena moci terrigenských krystalů, které ji změnily stejně jako Skye nebo Rainu. Mayová nemá na výběr a musí Katju zastavit. Nakonec ji zabije, což ji změní na celý život. Melinda získává svoji přezdívku Kavalérie a odchází do kanceláře, kde bude mimo akce. Poté následuje rozvod a dál už to znáte.

[fbcomments]

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz