Všeříkající název aktuální epizody Agents of S.H.I.E.L.D. nám nastínil, o čem vlastně celý díl bude. Jaký bude průběh Skyina vypořádávání se s vlastními schopnostmi, zdali dokáží Hunter s Coulsonem pomoci Fitzovi, kterého má stále na očích nový S.H.I.E.L.D., nebo zjistíme, co nakonec bude s Calem. Navíc se setkáme se starým známým v podobě Granta Warda a také znova s Agentkou 33.

Co bude s Calem ?

Přesto, že je Cal darebák a způsobil Skye a jejím přátelům nemalé starosti, jeho osud Skye zajímá a není jí lhostejný. Vždyť konečně našla svoje rodiče a dozvěděla se něco o svém původu a také původu svých schopností. Skyina matka Jiaying chce Cala odvést z tajné lokace nadaných, jenže to se Skye nelíbí, protože ví, co Cal dokáže. Chce mu pomoct se s tím postupně vyrovnat tím, že s ním odejde a pak mu slíbí, že se budou navštěvovat. Cal Skye provádí po místech, které navštěvoval v minulosti a také svou ordinaci, kde zjistíme, že Cal se skutečně jmenoval Johnson, tudíž Skyino pravé jméno je doopravy Daisy Johnson (komiksová předloha a také superhrdinské jméno je Quake).

fre4

Nepřítel mého nepřítele je můj přítel !

Coulson s Hunterem a Mikem (Deathlokem) zachraňují Fitze, který Coulsonovi předává pomocníčka. Ten se rozhodne, že musí zastavit hlavy HYDRY, kterými momentálně jsou Baron von Strucker a doktor List. Coulson ví, že Strucker dělá pokusy s nadanými a musí jej zastavit (zde se nabízí paralela s Avegers: Age of Ultron, kde je Strucker jedním z hlavních zporáků). Spojí síly s nepřítelem v podobě Warda, který o HYDŘE ví mnoho věcí. Ward společně s Agentkou 33 drží v zajetí Bakshiho, na kterého použili faustovu metodu pro vymývání mozků. Rozhodnou se ho využít ke kontaktu s Listem, a společně s Deathlokem jdou za Listem. Bakshi však zrazuje Warda i Coulsona a Listovi věnuje Deathloka.

fre2

Všechno souvisí se vším !

Cal je se Skye ve své ordinaci, kam je sleduje Lincoln. Protože List zaznamenává aktivitu nadaných, vyšle tam jednotku HYDRY. Na stejném místě se po kontaktu Skye s Mayovou dostávají jak Bobbi a Mack, tak i Coulson s Wardem a Deathlokem. V přestřelce se objevuje Gordon a unáší jak Skye, tak i Cala. Jednotky HYDRY padnou a na závěr na místou přichází Bobbi s Mackem, na které tam čeká Coulson, který se vzdává, aby se mohl sejít s hlavním mozkem nového S.H.I.E.L.D.u (González). Jak to dopadne s Bakshim a Deathlokem prozatím nevíme. Stejně tak by mělo tento týden přijít na paškál nějaké propojení s Avengers: Age of Ultron (nejspíš skrze Struckera). A vrátit by se měla opět i Maria Hillová. Snad příště.

[fbcomments]

-reklama-