Skye má špatné sny. Lépe řečeno noční můry. Coulsonův tým musí rychle najít tajemné město a navíc přijít na to, o co jde Whitehallovi a Hydře. Ano, i v tomto díle toho máme hodně, takže se vrhněme na informace, které nám devátá epizoda připravila.

Je až s podivem, jakým způsobem se nám děj druhé série AoS zamotává, a zároveň stačí odpovídat alespoň na některé otázky. Jaký význam měl snový výjev Skye na začátku epizody, to se zřejmě dovíme v pozdějších dílech. Jde spíše o to, jaou roli vlastně Skye v celém kolotoči má. Je snad opravdu mimozemského původu ?  Coulson rozděluje tým a vydává se hledat vstup do tajemného města, který se vyskytuje někde poblíž Portorika.

sky1

Mezitím sledujeme Rainu, po které jde Whitehall s HYDROU, ovšem zachraňují ji Koenigové a berou ji do bezpečí. Skye má za úkol z ní dostat informace o plánech Whitehalla a o Obelisku (neboli Hybateli). Jak sami uvidíte, v pozdější fázi epizody se konečně dovíme něco málo o tzv. „modrých andělech“, kteří nejsou ničím jiným, než rasou KREE. Tuto rasu jsme měli možnost blíže poznat ve Strážcích Galaxie (nejvíce skrze posavu Ronana Žalobce). Raina také Skye vysvětluje, že se sama může Obelisku dotknout, aniž by to mělo fatální následky, stejně to prý může udělat i Skye.

V Portoriku Coulson s Bobbi nakonec naleznou onen tajný vchod do „města“, avšak Fitzova technika selhává v šachtě. Mack se vydává do šachty, aby se podíval, co se stalo s Fitzovými drony. Druhý tým, pod vedením Mayové letí s Rainou, coby Coulsonova podpora, když je najednou varuje tajemny hlas Whitehalla před tím, že pokud nevydají Rainu, budou sestřeleni. Do Busu se dostává Ward a bere si Rainu a Skye. Mack se na dně šachty dotýká mimozemských symbolů a tám spouští jakýsi proces, který Macka atakuje a na ruce se mu objevuje jeden ze symbolů.

sky2

Mack řve bolestí a jakmile je vytažen, má v očích zvlástní pohled a útočí na zbytek týmu. Po dlouhém souboji Mack padá (tentokráte bez jištění) do šachty a mizí. Zda je to jeho konec účinkování v seriálu, prozatím není známo. Co znamenal onen symbol na jeho dlani, taktéž nevíme. Jisté je jedno, že v závěrečné scéně informuje agentka 33 (ano, ta s uškvařeným ksichtem) Whitehalla o komplikaci plánu s Rainou, kterou sice Ward zajistil, avšak vzal si Skye a nesestřelil letadlo. Whitehall dává pokyn agentce 33, aby tuto chybu napravila a letadlo nechala sestřelit.

Na závěr se sluší napsat, že v této epizodě se budou propírat vztahy Fitze a Simmonsové, také Huntera a Bobbi, a v neposlední řadě také vztah Rainy, Doktora a Skye. Jaké bude zimní finále druhé řady, to uvidíme v následující epizodě. Již teď víme, že agenti mají slušně našlápnuto.

[fbcomments]

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz