Máme za sebou premiéru první epizody druhé série Agents of SHIELD a nutno podotknout, že jsem byl velmi mile překvapen. Nám tedy nezbývá nic jiného, než si zrekapitulovat celou tuto epizodu a vypíchnout zde nějaké ty poznatky. Upozorňujeme, že článek, jak vždy, obsahuje SPOILERY !

Již začátek je velmi stylový. Po rychlé rekapitulaci událostí první série se vrháme do víru situace. Ocitáme se v Rakousku, v roce 1945. Hydra zde nalézá jakýsi artefakt, kterému říkají Obelisk. Celá operace je vedena jistým Reinhardtem, vysoce postaveným nacistou. Obelisk má prý odpověď i na samotnou smrt. V držení jej však Hydra nemá dlouho. Komando Howling, v čele s agentkou Carterouvou přebírá celou oblast a zajímá Reinhardta. Artefakty mají být předány Howardu Starkovi, avšak s dohledem.

aos1

Přesouváme se do přítomnosti, kde si tým žoldáků, pod vedením Hartleyové (Lucy Lawless) domluvil předání tajných informací o položce 0-8-4, kterou zabavili již Carterová v minuosti. Bývalý agent Browning má informace o tom, kde se položka nachází. Coulsonův tým je v utajení a sleduje předávku. Z ničeho nic se objevuje tajemný muž, který zabije Browninga a sebere veškeré důkazy o položce. Utíká neznámo kam a zdá se, že je neprůstřelný.

Po nezdařené předávce zjišťujeme, že skupina žoldáků patří již do Coulsonova týmu. Ten přebral roli ředitele S.H.I.E.L.D.u a má s tím mnoho práce. Po vysvětlení, že se jednalo o položku 0-8-4, Coulson vysvětluje, že to byla vůbec první položka s tímto označením. Je to tudíž nanejvýš důležité, aby se náš tým dostal k položce dřív než Hydra. Fitz se stále ještě uzdravuje, a trpí výpadky paměti a nevzpomíná si na někerá slova. Ze vzorků krve z neprůstřelného muže tým zjišťuje, že se jedná o Carla Creela, který by měl být mrtvý. Vedl jej John Garrett, tudíž patří s jistotou k Hydře.

aos3

Tým agentů již ví, kde má hledat a kde Creel zaútočí. Dopomohou k tomi i informace od Warda, který je sdělí Skye. Creel zaútočí na generála Talbota, ale naše parta útok odrazí a zároveň unesou Talbota a zatýkají Creela. Coulson se s ním snaží domluvit na spolupráci, ovšem Talbot o tom nechce ani slyšet. Musí tedy vymyslet jiný plán, jak se k položce, ukryté v armádním skladu, dostat. Creel se dostává z cely a jde také do skladu po položce, kterou nalezne Hartleyová. Po vzájemném souboji se dotkne Harleyová Obelisku a ten jí zůstane v ruce a nelze jej pustit. Hartleyová prchá v autě společně s dalšími dvěma kolegy. Jeden z nich jí musí ruku amputovat, aby se zbavila obelisku.

Na závěr je napadne Creel, který pomocí svých absorpčních sil, dokáže převrátit auto i s posádkou. Najde ruku Hartleyové i s obeliskem a odchází. Při útěku z armádního skladu ukradnou Coulsonovi agenti Quinjet, který jim má poskytnout do budoucna pomoc. Dovídáme se o Fitzově stavu, který je vážný. Dovídáme se také to, pro koho pracuje Creel a to je zásadním momentem celé epizody. Není jim totiž nikdo jiný než Dr. Whitehall, v minulosti známý jako Reinhardt.

aos4

První díl nové série nám tedy připravil několik překvapení. Představil nové členy týmu, nové záporáky, ukázal i to, že návaznost na Marvel Cinematic Universe zde znova bude. A co vy ? Jak se vám všem líbila nová epizoda ? Podělte se v diskuzi.

[fbcomments]

-reklama-