Do startu druhé série Agent Carter nám ještě zbývá dostatek času. Přesto je potřeba, abychom si tu spolu probrali jedno téma, které mi v hlavě visí od konce řady první. Tím tématem je Arnim Zola, výborný biotechnik a konstruktér, který si vybral špatnou stranu. Pokud jste sledovali seriál až do konce, jistě víte, že se objevil až v úplném závěru poslední epizody. Jak to s ním bude dál, a kým Armin Zola je, to si povíme na následujících řádcích.

Švýcarský vědec, který už před válkou spolupracoval s organizací HYDRA na pokročilém zbrojním arzenálu, díky kterému by ovládla svět. Původně pracoval pro Hitlerovu buňku, tzv. Sturmableitung, což byla speciální úderná jednotka, pro kterou Zola tvořil nové vynálezy. Poté jej v roce 1934 naverboval Johann Schmidt, aby pracoval pro okultistickou odnož armády SS, tedy původní HYDRU. Stává se z něj nejvyšší vědecká kapacita a jeho zbraně v rukách HYDRY začínají být zkázonosné.

azo4Když Johann Schmidt zajme doktora Abrahama Erskinea, který pracuje na séru supervojáka, poté toto ještě nestabilní sérum otestuje sám na sobě, stává se ze Schmidta Red Skull. Nám velmi dobře známý padouch z Captaina Americy, se který se i Peggy Carterová setkala nesčetněkrát. Arnim Zola tedy pracuje přímo pro Skulla a ten prahne po jakémsi tesseraktu (my víme, o co jde). Když jej v roce 1942 naleznou, začne Zola studovat energii tesseraktu a vyvíjí z něj špičkové zbraně.

Naneštěstí pro něj, Erskine použije upravené sérum na Steva Rogerse a tím vznikne první supervoják (a zároveň poslední), Captain America. Hon na Red Skulla, a tím pádem i na samotného Zolu, začíná. Porážka Red Skulla však přináší obrovskou oběť. Captain navede Skullovo letadlo do ledového moře, zdánlivě umírá při havárii a tesserakt je ztracen. Armin Zola je zajat spojenci a je mu nabídnuta tajná práce pro S.H.I.E.L.D., který zrovna tvoří americká armáda, společně s Howardem Starkem a celou organizací SSR.

azo3Arnim Zola kývne na nabídku a pracuje do sedmdesátých let pro S.H.I.E.L.D., ovšem tajně osnuje společně s dalšími hlavouny, tajné převzetí S.H.I.E.L.D.U. HYDROU. Bohužel se převzetí Arnim Zola nedožije (i když…), jelikož je mu v roce 1970 diagnostikována nevyléčitelná nemoc. Jeho tělo se bohužel zachránit nepodaří, ale jeho mozek je v roce 1972 nahrán na několik tisíc jednotek a je z něj pouze počítačový obraz. Ten je nakonec také zničen, když Zola sám sebe odpálí, jen aby zabil Captaina Americu a Black Widow.

Vzhledem k tomu, že při zničení Campu Lehigh, kde byl Zola ukryt, byl tento vědec pouhým počítačovým obrazem sebe sama, jeho opravdová likvidace ještě nebyla potvrzena. Přece jen mohl se někam zkopírovat těsně před zničením atd. Nicméně v seriálu Agent Carter bychom mohli jeho maličkost znova potkat ve druhé řadě. Pokud by se tak stalo, určitě by šlo o velice příjemný comeback. Nechme se tedy překvapit a napište mi, zda byste uvítali jeho přítomnost v seriálu.

[fbcomments]

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz