Tak je to konečně tady. Konečně jsem se dostali k tomu dlouho očekávanému konci 7. série, která měla odpovědět na tolik otázek a která nás měla rozloučit s hlavní ženskou postavou, Felicity. Komu zůstali oči suché, styďte se!

Celá epizoda uzavírá dějové linky a hrozby v obou časových linií, které běží celou dobu paralelně a velmi podobě. Teamu Arrow přispěchá na pomoc Laurel, Curtis a překvapivě i Ben Turner, Oliverův dřívější nepřítel a spoluvězeň. Nepříliš dlouho poté následuje i opětovná spolupráce s policií, která si náhle uvědomí, že jsou strážci vlastně na správné straně (a my jim velmi gratulujeme k takto bystrému úsudku).

Oliver se dostává do finální konfrontace s Emiko v posledním patře Palmer Technologies, jenž původně vlastnil jejich otec, Robert Queen. Zde se mu konečně podaří vyvolat v Emiko hlubší pocity a zabránit jí ve zmasakrování nejen jeho rodiny, ale i celého města. To už se ale hůř vysvětluje celému obsazení Night circle, který po dlouhém souboji Emiko zabije. Ta se v posledních sekundách svého života doznává a omlouvá Oliverovi za všechno, co mu napáchala.

Sea Shimooka jako Emiko Adachi

O několik desítek let později se tým musí spolehnout na své nejmladší – Zoe, Connora a přes Felicitinu nelibost i na Williama a Miu, aby pronikli do centra města a jednou provždy zničili Archer program. To se jim i přes určité nesnáze podaří a můžou se vesele pustit do nápravy města. Ještě předtím se s nimi ale loučí původní tým v čele s Dinah, Royem a Felicity, kteří předávají mladému „týmu“ pomyslné žezlo a hodlají si užít zaslouženého klidu.

Podobně je tomu i v přítomnosti, kde se celý tým loučí zpátky ve své základně a slibují si, že zde stále budou pro sebe. Oliver s Felicity oznamují týmu jejich odchod, poslední záběr na původní trojici nebo pomalu zhasínající se světla s Oliverem v čele jsou opravdu silným zápřahem na emoce.

Felicity s Oliverem se pak usídlí v jejich malém domečku, který už známe jako místo, kde byla vychována Mia – jejich dcera. Konečně se také dozvídáme, proč se Oliver neobjevuje v budoucnosti – z důvodu The Monitora – hlavního záporáka z podzimního crossoveru s názvem Elseworlds, který si přišel splatit Oliverův dluh a vzít ho s sebou (rovněž mu prozradí den, kdy zemře, čímž odkazuje na blížící se crossover s názvem Crisis on Infinitive Earthsajaj). Přichází extrémně dojemná scéna – loučení s Felicity a s malou Miou. Felicity mu závěrem slibuje, že se s ním znovu shledá, což v budoucnosti pak splní vyvoláním Monitora a jejich společným odchodem.

Stephen Amell jako Oliver Queen

Shrnutí:

 • uzavírá se celá linka Felicity, která končí odchodem do multiversu
 • Roy znovu opouští tým za účelem najít lék na své agresivní sklony
 • Team Arrow se rozpadl
 • Oliver je dobrovolně uvězněný v multiversu
 • v budoucnosti přebírají dohled nad městem Zoe, Connor, Mia a William
 • Oliver zemře v následujícím crossoveru

Co dál?

 • Dostane se Oliver z multiversu? Jakým způsobem?
 • Dozvíme se (KONEČNĚ!) proč byl Roy na ostrově?
 • Co se stane s Digglem a Benem, proč Connor zůstane u Diggla?
 • Jakým způsobem Oliver zemře?
 • Co se bude dít ze Star City v budoucnosti? Podaří se sourozencům, Zoe a Connorovi znovu vrátit řád a harmonii?

Na všechny tyto otázky si budeme muset počkat minimálně do září, kdy nám tvůrci vypustí závěrečnou 8. sérii s pouze deseti díly.

Jak vnímáte 7. sérii jako takovou? Líbila se vám nebo naopak? Napište nám!

-reklama-