Ať chceme, nebo ne, již se nachýlil čas, kdy nám končí letní přestávka ve vysílání seriálu Arrow a seriál se k nám vrací se svojí v pořadí již 7. řadou. Proto si zopakujme odkaz konce 6 série, kde přeživší záporák Ricardo Diaz aka Dragon přežil a vyhledal pomoc skupiny pod názvem „Long Bow Hunters“, nebo-li Lovců s Dlouhými Luky, čímž byla naznačená možná kontinuita budoucí sezóny. Ukažme si nyní, co tento pojem znamená v historii DC komiksů a jaký děj bychom mohli v nadcházejících epizodách očekávat.

Odkud k nám přišli, aneb kdo je jejich „otcem“

Nyní se vrátíme o nějakých cca 30 let zpět, konkrétně do roku 1987, v té době již zběhlý autor a kreslíř Mike Grell s pracovní smlouvou pro DC Universe vydal komiksovou minisérii. Právě ona malá sbírka komiksových románů nese název Green Arrow: The Longbow Hunters. Tímto odstartoval novou éru postavy Green Arrowa, která byla tak úspěšná, že s ní pokračoval a psal ji celých dalších 11 let. Samotný Grell se může pyšnit svým podpisem na dílech jako je AquamanBatman, Phantom Stranger nebo dokonce i Green Lantern.

zdroj: Convention Scene

 

Co nám přináší komiksový příběh této původní série?

Vše začíná tím, že se Ollie ve svých 34 letech stěhuje ze Star City do Seattlu ve Washingtonu, který je domovem jeho přítelkyně Dinah Lance, čili Black Canary. Velmi přitom změní image i podobu kostýmu jakým dosud disponoval při výkonu svých strážcovských „povinností.“ Vlastně i styl lukostřelby úplně pozmění, aby okolí nenabylo podezření, že jde o Green Arrowa. Hlavním důvodem jeho pobytu je stopování sériového vraha, tzv. seattleského Slashera. Pomáhá mu s tím právě Black Canary, která se snaží infiltrovat zdejší drogový kartel, aby odhalila lodního magnáta Kylea Magnora a usvědčila ho z financování a řízení podsvětí Seattlu…

Při jedné sledovačce je Dinah zajata, mezitím Oliver narazí na tajemnou lučištnici Shado. Ta je dcerou starého agenta Yakuzy, jenž byl vězněn a mučen za 2. světové války kvůli velkému zlatému pokladu, po získání informací nešťastníka i jeho rodinu bez milosti vyvraždí. Jediná, kdo masakr přežije, je malá Shado a ta vyrůstá s přesvědčením pomstít svoji rodinu, stane se tedy tajemnou lučištnicí s dračím tetováním na předloktí, kterou stopy zavedou ke stejnému cíli.

Společnými silami pak vystopují zajatou Canary. Když Ollie vidí, jak je jeho přítelkyně mučena, ztratí nad sebou kontrolu a všechny mučitele povraždí. Od této chvíle se opět v Arrowovi probudí jeho temné já. Začne opět inklinovat k zabíjení padouchů a považovat tuto cestu za jedinou správnou k vyčištění světa od zla. V této době se velmi spřátelí s agentem a zbrojmistrem od CIA Eddiem Fayersem, ten je zároveň na popud Magnora nasazen na odstranění Shado. Zrovna tak nastaly těžké časy i pro Dinah a její  vztah s Oliverem, ona sama během mučení přišla jak o svoji schopnost tak i o plodnost, posledním hřebíčkem do pomyslné rakve je pátrání po Oliverovi kvůli vraždě. Nucený opustit město mu přinesla tato skutečnost další traumatickou ránu v podobě rozchodu s Black Canary.

Následně po roce od výše uvedených událostí se opět setkává se Shado a je jí vydírán k nalezení tajné mapy od CIA. Po splnění cíle Shado střelí Olivera do hrudníku. Ten ale nezemře, protože ho ho vyléčí, zároveň ho ale omámí farmaky a znásilní. Má to takový efekt, že si Ollie nic nepamatuje a Shado mu následující rok porodí syna Roberta, o kterém se Arrow dozvídá až později díky jejímu utajovaní této události.

zdroj: read-comic.com

Zde vidíme, že od současného pojmu Long Bow Hunters je historie na míle daleko, tudíž se dá jen velmi spekulovat jak moc se budou producenti inspirovat touto předlohou. Nějaké podobnosti se jistě dočkáme, ale spíše to budou jen odrazy fragmentů v imaginárním zrcadle a to, že jde spíše o název komiksové série s možným kontextem a ne o skupinu nájemných vrahů nebo organizaci.

Jak to vidí formace New 52 ?

Dnes pod taktovkou DCu – New52 jsou považováni za skupinu nájemných vrahů, které vede Ricardo Diaz (Dragon), přímo cíleně za zlikvidováním našeho Emeraldového bdělého strážce. Tento příběh je veden pod názvem „The Outsiders War“, který pojem Lovců s dlouhými luky restartoval v roce 2014. Knihy se ujali autoři Jeff Lemire Andrea Sorrentina. Dnes víme, že podle komiksu v ní figurují 3 elitní nájemní zabijáci, tak se na ně pojďme mrknout z blízka…

Red Dart

Red Dart, nebo-li Červená šipka, se k Ricardovi Diazovi přidala kvůli odměně 30 milionů dolarů, od první chvíle z její strany nešlo o střet zájmů, čistě tedy jen o peníze. Je známá svojí spoluprací se záporáky jako je Brick Killer Moth, se kterými si má rozdělit odměnu za dopadení Green Arrowa. Její schopností je velmi smrtonosné vrhání šipek, což z ní dělá nepostradatelného člena Lovců. Mnoho lidí ji mylně zaměňuje za pomatenou Theu Queen, zde jde o ženu s vlastním jménem Emiko.

Zdroj: http://dc.wikia.com

Kodiak

Na rozdíl od Red Dart není Kodiak úplně původním členem vražedného tria, kdysi to byl vůdce Shield Klanu. Pověstný je pro svojí relikvii tzv. Shield Totem, který dává svému majiteli nesmrtelnost a schopnost vidět do budoucnosti (osvícení). Nicméně tato skutečnost z něj dělá prominentního člena skupiny. V historii sice Kodiak nikdy neuspěje v zabití Olivera Queena, ani známé Shado ze staršího vydání, přesto je z něj velmi rovnocenný soupeř, kterého není radno podceňovat. Údajně je i známo, že v současném seriálovém dění nebude mít superschopnosti, což z něj udělá padoucha přímo stvořeného do světa Arrow.

Zdroj: ew.com

Silencer

Tato postavička je trošku bonbónek, nemá totiž ještě napsanou téměř vůbec žádnou historii znovuzrozených hrdinů New 52, však se taky restartovala až v lednu letošního roku! Svůj úvod prožívá celkem pokojně jako šťastná matka, ale také mocná bývalá členka League of Assassins. A to je právě důvod, proč ji Thalia Al´Ghul vytrhla z rodinného prostředí. Její schopností, jak už napovídá její jméno, je schopnost utlumit zvuk kolem sebe a velmi tiše a obratně zabíjet. Vzhledem k tomu, že superschopnosti by měly být velmi v pozadí, tak tlumící dovednost bude v seriálu nejspíš jen jednou z možných výzev, jaké můžeme očekávat, jen možná.

zdroj: Pinterest

Na závěr nezbývá dodat, než že v seriálovém Arrowovi se budou producenti nejvíce držet konceptu New 52, ale to však nevylučuje, že do nich nevloží vzpomínku z úplně prvních „Originů“.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz