Je to tak. Pro opravdové opozdilce či lidi, kteří se právě vrátili z dovolené bez přístupu k internetu – seriál Arrow, základna celého Arrowerse, bez kterého by si seriálový Flash mohl jedině tak leštit svůj kostým v garáži, skutečně končí a to osmou sérií, která nám zprostředkuje pouze 10 epizod. Důvody nejsou zřejmé, vychytralí fanoušci si však spojili pár faktů a zdá se, že finále se dočkáme v tradičním crossoveru s názvem „Crisis on Infinitive Earths.“

Důvody? Nad těmi se můžeme jenom zasmát a myslím si, že i ten nejzapřisáhlejší fanda, osočující každý negativní komentář pod novou epizodou ošlehanou frází „když se ti to nelíbí, tak se na to nedívej“, musí mít určité pochybnosti a tak trochu vědět, proč se s Arrowem loučíme. Může za to sledovanost. Arrow jde už od 4. série mizerně dolů, nepomohla tomu ani snaha vytvoření nového týmu v 5. sérii nebo šokující odhalení Oliverovy nevlastní sestry Emiko. Co je docela zajímavé a udivující, že to byl právě Stephen Amell, představitel samotného Arrowa, který poprvé přišel s myšlenkou a jakousi prvotní jiskrou ukončit seriál s tím, že se rozhodl odejít – a to už po 6. sérii! Což se nakonec nestalo a Stephen to ve studiu doslova vydržel ještě těch 32 epizod navíc.

„Přišel jsem za Gregem Berlantim (producent) a řekl jsem mu, že by pro mě – jak z osobního tak pracovního hlediska – bylo nejlepší odejít po této sérii. Vždycky jsem byl fanda seriálů, které neměly pouze strhující začátky, ale i úderné konce. Proto jsem si přál, abychom nezůstávali někde u cílové pásky, ale abychom dali seriálu správný a jasný konec.“

Nakonec se vše ujednalo a Berlanti, Amell a Beth Schwartz – producentka 7. série, se shodli na 8. sérii, která však bude mít jenom 10 epizod. Stephen Amell podobně reagoval i na svém Instagramu po zveřejnění informace o konci seriálu, kde oproti svým hereckým partnerům, kteří svými emotivními slohovkami bourali limitující počet slov a zároveň slzní kanálky fanoušků, napsal pouze: „It’s been one hell of a run. I promise we’ll finish the way we started.“ Zároveň přidal i fotku z natáčení 1. série, kde v obleku drží svou dceru Maverick Alexandru Jean Amell.

Zdroj: https://www.instagram.com/stephenamell/

Na závěr snad stačí jenom dodat jedno veliké DÍKY tvůrcům, že se rozhodli seriál ukončit společně s odchodem Stephena Amella. Vytvářet další série bez hlavního hrdiny není často úplně krok dopředu (což dokazuje např. 7. série Once Upon a Time, kde se zarputilí scénáristé snažili zaplnit děj do 22 epizod i přes absenci takřka všech hlavních postav), navíc, když jim zjevně docházejí nápady – protože (a to jedno velké PARDÓN) zakomponovat do děje Emiko Queen, která bojuje proti nespravedlnosti naprosto stejně a identicky jako Oliver Queen v 1. sérii je pro mě akorát ukázka nedostatečné tvořivosti a snahy vymyslet rafinovanější příběh.

Takže, děkujeme. Děkujeme za skvělý seriál, který dal vzniknout celé škále příběhů. A děkujeme za konec, který sice přišel trochu později, ale přece.

-reklama-