Nová epizoda Arrowa přinesla s sebou naprostou odlišné zvraty, emoce a staronové postavy, čímž výrazně předčila méně výraznější epizody minulé.

Celá epizoda je pojata naprosto odlišným způsobem, než jsme u Arrowa zvyklí. Děj se točí pouze okolo jediného momentu, čímž je sabotáž teroristického útoku, při níž zemřeli dva strážní a jejíž vraždu vyšetřuje CCPD v čele s Dinah Drake. To, že za útokem stojí Night Circle a Emiko Adachi není žádným překvapením. Útoku se snaží zabránit Team Arrow, jehož členové jsou pak podezřelí z vraždy strážných.

Děj je tedy vyprávěn retrospektivně. Dinah se společně s nejmenovaným policistou postupně setkává ve výslechové místnosti se všemi členy Teamu Arrow, kteří ji vyprávějí jejich úhel pohledu během včerejšího útoku.

Největším zvratem a velmi příjemným překvapením bylo navrácení Roye Harpera, který přišel Teamu Arrow na pomoc. Ten sdělí týmu, že se má společně s Theou dobře a stejně jako všichni ostatní, i on pak vypovídá u výslechu.

Colton Haynes jako Roy Harper

Po dlouhém vyšetřováním, kdy se možnými vrahy stávají prakticky všichni členové týmu, se Oliver Queen přizná, že onou vražedkyní byla Emiko. Zvrat však nastává ve chvíli, kdy se později dozvídáme, že Dinah byla po celou dobu součástí operace a všichni členové u výslechu lhali!

Skutečným vrahem je Roy Harper, který se po dlouhém souboji s bojovníky the Night circle dostane do afektovaného stavu a začne bezohledně zabíjet vše, co se mu přiblíží do cesty. Následně se dozvídáme, že je to vlivem Lazarovy studny, kde byl vzkříšen a – podobně jako Thea Queen v minulých sérií – dostává po vzkříšení afektované nutkání zabíjet.

V závěru epizody se celý tým – včetně Roye opět rozhodne konfrontovat Emiko, která na ně ale nastraží léčku a nechá je uvěznit v budově, jenž se následně zřítí. Ještě před finálním odpálením sdělí Oliverovi, že o lodi Gambit, ze které se jejich otec, Robert Queen, neměl nikdy vrátit, věděla a záměrně mu to neřekla, neboť toužila po jeho smrti.

Stephen Amell jako Oliver Queen

Shrnutí:

  • Oliverova snaha a naděje, že se Emiko může vrátit na stranu dobra je definitivně pryč
  • Roy Harper během snah zničit veškeré stopy asasínů společně s Theou a Nyssou ra’s Ghul zemře, je vzkříšen a má problémy kontrolovat svůj vztek
  • Team Arrow neoprávněně označil Emiko za vražedkyni dvou strážců, což může nést následky
  • René byl postřelen Emiko, takže k němu zřejmě žádné city nemá

Co dál:

  • Kdo přežil závěrečný výbuch v domě?
  • Kdo vypnul bezpečnostní kamery během jednotlivých výslechů?
  • Dozvíme se konečně, jak se Roy dostal na ostrov?

Teaser na nadcházející epizodu:

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz