Arrow se nám velmi pomalu, zato velmi jistě blíží do finále. Co s sebou přinesla předposlední epizoda, a jak nás připravila na velkolepé finále 7. série? Čtěte dál.

Děj se vrací ke konci minulé epizody. Po explozi budovy způsobené Emiko, zůstává Oliver zaklenutý v polorozpadlém lešení. Na následky jeho zranění a poranění hlavy, se mu zjevuje jeho starý přítel Tommy, který byl zabit na konci 1. série. Nejen Olivera, ale i nás, fanoušky (kteří máme Tommyho stále v srdci) to velmi překvapí a stáváme se svědky silného rozhovoru právě mezi těmito dvěma postavami. Tommy provází Olivera po celou dobu jeho uvěznění v budově a vykládá mu do duše. Vzpomíná na svého otce a nabádá Olivera, aby nebyl vůči Emiko natolik kritický a za její zradu ji nezabil. Oliver se však těmito úvahami velmi brání, jeho zlost na Emiko je silnější než kdy dřív a zdá se, že ji má skutečně v plánu zabít. Jeho mysl si s ním však velmi pohrává, mimo Tommyho se mu zjeví i smrt takřka celého Teamu Arrow, což ho donutí se zamyslet a znovu se nasměrovat na „už nikoho nezabíjím“ cestu. (c’mon!)

Colin Donnell jako Tommy Merlyn

Mezitím se sutinami snaží prohrabat i Dinah, Roy, Rene a John. Překvapivě jsou všichni naprosto v pořádku a bez žádných problémů – proč taky, pád celé budovy ještě nikoho nezabil, že? Společnými silami se snaží dostat k Oliverovi, Roy se v jednu chvíli pouští do sebevražedné mise (kterou my však sledujeme s povýšeneckým pohledem v očích, neboť se s ním tak nějak setkáváme i v budoucnosti, že). Podaří se jim spojit s Felicity, která je společně s Alenou napadena Emiko, ta se nad nimi nakonec smiluje, neboť jí Felicity prozradí, že je těhotná (i přesto následně hrozí Oliverovi, že jeho rodinu vyvraždí, takže wtf), dozvídáme se však, že se CCPD dozvěděla o skutečném vrahovi dvou strážců a že jde po celém Teamu Arrow.

Team Arrow se nakonec konečně spojí s Oliverem a společně prchají na policii, která je však zmasakrována Night Circlem. Oliver prokáže svůj znovu vrácený charakter a Emiko nezabije, ta mu proto uniká a Team Arrow je zatčen policií.

Mezitím se opět dostáváme do budoucnosti. Zde získává po delší době hlavní slovo William, který si uvědomuje nedůvěry ze strany Felicity, což jí dává silně sežrat. Chce ji dokázat, že je rovněž silným článkem týmu, proto se sám vypraví za Kevenem Dalem, který plánuje masový počet robotů na boj proti samozvancům. Zde se po dlouhé době setkává i s Reném, oba jsou však odhaleni a zatknuti. Na scénu se objevuje rovněž i Alena (s úplně novým sestřihem btw), u které zjišťujeme, že Felicity ukradla software Archera a prodala ho Galaxy One – organizaci, která roboty sestrojila.

Ben Lewis jako William Clayton

Shrnutí:

  • Tommy nám všem stále chybí
  • Roy si je vědom, že je díky němu Team Arrow v ohrožení – možný důvod, proč byl na ostrově?
  • Oliver nejspíš Emiko skutečně nezabije
  • Felicity a první náznaky proč opustí Team Arrow kvůli miminku?
  • Alena pořád kope jenom za sebe

Co dál?

  • Na čí straně je René z budoucnosti?
  • Přejde Emiko nakonec na stranu dobra?
  • Jak se sakra Roy dostane na ten ostrov!
  • Jaký bude odchod Felicity?

Teaser na finálovou epizodu, která bude 14.5.:

-reklama-