Letos na začátku prosince nás opět čeká crossover, který spojí několik televizních komiksových světů dohromady a že jich bude opravdu hodně. Kromě známých postav, které v samostatných seriálech vídáme každý týden na streamovacích službách, se dočkáme i spousty nováčků. O co půjde? A proč bychom měli pozorně sledovat?

Příběh bude završením jakýchsi nápověd a hádanek, které nám posel Monitor z multiversa občas v nějaké epizodě jednotlivých seriálů podá. Tato postava se poprvé objevila ve čtvrté sérii Supergirl a naposledy v posledním díle čtvrté série Legends of Tomorrow, kde však jen bezeslovně stála a sledovala představení v nově vytvořeném Heyworldu s popcornem v ruce. Z jeho slov můžeme vyčíst, že přišel zvěstovat krizi na nekonečných zemích (odtud ten název), při které je smrt Olivera Queena, potažmo Barryho Allena, nevyhnutelnou událostí.

Kromě toho, že se objeví všechny postavy ze všech Arrowverse seriálů, tedy jak z Arrowa, Supergirl, Flashe a Black Lightninga + po roční absenci opět Legends of Tomorrow a nově i Batwoman, máme potvrzeno i spoustu dalších postav. Některým zůstane tvář stejná, jako třeba Brandonu Routhovi, který se vrátí do kůže muže z oceli a oblékne oblek Kingdom Come Supermana, některým udělá radost účinkování Toma Wellinga a Ericy Durancev v rolích Clarka Kenta a Lois Lane ze seriálu Smallville.

Také se dočkáme několika odlišných verzí Arrowa, Flashe, Atoma a zkrátka většiny postav, takže je zbytečné je zde všechny jmenovat. Co ale stojí za zmínku je fakt, že uvidíme i Stephena Loba, který ztvární něco jako boha jménem The Spectre s neuvěřitelnou mocí, který by zde měl figurovat jakožto anti-hrdina. Objeví se rovněž Kevin Conroy jako Batman, Ashley Scott jako Huntress, Johnathon Schaech jako Jonathan Hex a další postavy. Bude jich opravdu víc než dost – až se někteří diváci začínají obávat, že právě ony nové zastíní ty stávající a příběh tím pádem negativně ztratí na kvalitě.

Ačkoliv se událost odvysílá až za necelý měsíc, konkrétně 8. prosince 2019, fotky z natáčení lákají na slušný koktejl akce, emocí a postav, díky čemuž se tato krize stane nezapomenutelným okamžikem, který by měl podle některých skončit happyendem, podle některých hrozivou událostí, která rozpláče i toho největšího tvrďáka. Leccos si můžeme domyslet, třeba fakt, že krize zakončí dlouholetý seriál osmou sérií právě se zamaskovaným lučišníkem v hlavní roli, který to na stanici The CW rozjíždí od roku 2012. Je však také možné, že si tvůrci rádi vymýšlejí a odnese to někdo jiný, třeba právě Barry Allen, kdy Flash během posledních 2 let zaznamenal úpadek na sledovanosti.

Nebo si snad černého Petra vytáhne Kara Danvers, která figuruje jako Supergirl? To nikdo neví. Co však tvůrci mohou s jistotou potvrdit, je fakt, že by měl crossover sledovat každý, ať už je fanouškem superhrdinů či nikoliv. Půjde o velice kvalitně natočené díly, kdy se bude hrát na každý detail. Dialogy mají být ucelené, trpké, ale přesto si Vás mají získat. Vše má mít apokalyptickou atmosféru a má se jednat o tu největší komiksovou událost na televizních obrazovkách, která se stoprocentní jistotou ovlivní budoucí děj a pokračování Arrowerse projektů. 

Tak pozorně sledujte. Hlavní událost začne 8. prosince seriálem Supergirl, pokračovat bude přes Batwoman, Flashe a Arrowa, přičemž skončí 14.1. 2020 – což je paradoxně v den premiéry nového dílu další série Legends of Tomorrow. Jak lze vidět, nebude to jen na týden, nýbrž se bude jednat o nejdelší crossover ze všech. A určitě se máme na co těšit.

-reklama-