Fiktivní svět Arrowverse je tady s námi od roku 2014, ve kterém vznikl spin off seriálu Arrow s rychlíkem Flashem. Od té doby sledovanost jen a jen rostla, a tak jsme se každým rokem mohli těšit na nové a nové série oblíbených pořadů. V posledních letech ale obliba upadla, i přesto se dočkáme pokračování.

Arrow – tím to celé začalo. Příběh o ztroskotaném milionáři Oliveru Queenovi, (Stephen Amell) který se po 5 letech vrací zarostlý a divoký do Starling city zkrátka diváky nadchnul. To, co se na ostrově Lian Yu naučil a co ho naučili druzí, si do velkoměsta přivezl s sebou. A milé to rozhodně nebude. V zelené kápi se svým týmem prahne po spravedlnosti..

FOTO: reprofoto YouTube

Stanice The CW, na které se seriál pravidelně vysílá, sice před rokem oznámila konec projektu Arrow, nicméně na závěrečnou desátou epizodu 8. série s názvem ,,Fadeout“ si budeme muset počkat do 28.1. 2020 – v průběhu dne se díl objeví na streamovací službě Netflix a završí tak celou osmiletou lučištníkovu kariéru.

Který ze seriálů se ale i přes nižší sledovanost pokračování dočká, je The Flash (Grant Gustin). Tým složený z hláškujícího technika a vědce Cisca (Carlos Valdes), napůl vědkyně a napůl ledové hrdinky Killer Frost (Danielle Panabaker), začínající novinářky Iris (Candice Patton) a soukromého očka Ralpha Dibneyho (Harley Sawyer) si tak v následující, v pořadí již 7. sérii, zopakuje řešení nejrůznějších zločinů města Central City.

Doufejme jen, že se nám trochu více rozvine samostatnost hlavního hrdiny, aby za něj všechny problémy nemuseli řešit ostatní. Možná tohle je důvod, proč počet diváků u amerických televizních obrazovek klesl v průměru z 1,6 milionů za díl na necelý milion.

Kara Zor-El je sestřenice Clarka Kenta (Supermana), která byla těsně před zničením své rodné planety Krypton svými rodiči vypuštěna do Vesmíru, aby našla nějaké lepší místo k přežití. Evakuační kapsle se ale vychýlila z kurzu a dopadla na Zemi, kde z malé Kary postupně vyrůstala žena z oceli – Supergirl. Bojující za rovnoprávnost a řád se snaží vyřídit různé nepřátele a dokázat, že i ona se může rovnat Supermanovi a kráčet v jeho stopách.

Ze 2 milionů diváků, kteří hltali půvabnou Melissu Benoist v novém kostýmu, se sice stala 1,2 milionová sledovanost za epizodu – I přesto však tvůrci doufají, že se jim v nadcházející 5. řadě podaří vymyslet smysluplný příběh. Diváci zase pro změnu to, že nastane konec homosexuálních párů a otravných společných scén se dvěmi ženami.

Legends of Tomorrow je seriál o skupince outsiderů, ze kterých se napříč čtyřmi sériemi stali právoplatní hrdinové – Legendy zítřka. Díl co díl vyráží jednotliví členové řešit časové anomálie do různých koutů světa a občas jim to překazí nějaký ten démon, upír, oživlá panenka, zoubková víla či gigantická chobotnice.

Humorný směr, kterým se tvůrci tohoto seriálu vydali, dosáhl pozornosti milionů fanoušků a možná proto už se někteří z nás třepou nedočkavostí na 5. sérii. Sara Lance (Caity Lotz), Mick Rory (Dominic Purcell)Nate Heywood (Nick Zano) a další členové týmu tak odstartují nová dobrodružství s parodickými prvky na sebe sama.

Nejnovějším kouskem do Arrowverse skládačky a posledním seriálem, který se dočká další řady, je Batwoman – opět sestřenice, tentokráte Bruce Waynea (Batmana). V Gothamu, kde se noční procházky ulicemi moc nedoporučují, úřaduje znovu „nalezená“ sestra Kate Kane (Ruby Rose) Alenka (Rachel Skarsten) v čele místního gangu. Vždycky se najde perfektní příležitost na uskutečnění dobře plánovaného zločinu. Ačkoliv jde skutečně o seriálovou sestru hlavní představitelky, rodinnou citovou vazbu nevyzpytatelná „Beth“ k Batwoman, nové samozvané strážkyni, nikterak necítí. Jak se Kate podaří ochránit tak velké město plné nebezpečných nepřátel?

Kdyby scénáristé pustili otěže u LGBT stránky a začali naplno investovat své nápady do rozvinutí příběhových linií jednotlivých postav, nemusel by si seriál vysloužit takové množství kritiky. Snad se tvůrčí tým poučil a my tak budeme mít možnost přes televizní obrazovky či jiná zařízení sledovat několik desítek nových propracovanějších dílů.

Je dobré také připomenout, že stále probíhá dosud největší Arrowverse crossover s názvem ,,Crisis on Infinite Earths“, a my se můžeme těšit na velkolepé zakončení již příští týden v seriálech Arrow a Legends of Tomorrow. 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Adam Pospíšil
Filmy, seriály, superhrdinové a hudba - to je můj život. Místo pátečních vymetaček klubů s pořádnou dávkou alkoholu v krvi trávím večery u počítače a píšu pro Vás o tomto zajímavém a rozsáhlém světě plném nových a nových projektů. Mým nejoblíbenějším superhrdinou je Flash a hudebním producentem nizozemský DJ Martin Garrix. Na webu TVGuru působím od října 2019.