Celých 5 let nás Melissa Benoist společně s týmem po boku bavila na televizních obrazovkách jako Supergirl, avšak nyní se stanice The CW společně s Warner Bros. a Berlanti productions rozhodla seriál ukončit. Kvalita posledních řad totiž slábla a stejně tak upadala i sledovanost. 

Psal se rok 2012, kdy na scénu dorazil seriál Arrow doprovázený příběhem komiksového lučištníka Olivera Queena z DC Comics. Celkem jsme dostali 8 nabitých řad, ve kterých nám byl představen charakter postavy naplno, a tak tvůrci začali spřádat plány na další projekty. Když se v 8. díle druhé řady objevil forenzní vyšetřovatel Barry Allen, diváci chtěli více a svět dostal samostatný seriál zaměřený právě na nejrychlejšího muže planety (The) Flashe. Netrvalo dlouho a rázem do nově vzniklého fiktivního světa Arrowverse zapadla i Supergirl, Legends of Tomorrow, Batwoman a Black Lightning.

Bohužel právě Supergirl se po pár letech vysílání ukázala jako nezajímavá, zašlá a průměrná show, které došly nápady i přes mohutnou škálu komiksových sešitů a předloh.

Důkazem je také klesající sledovanost. Ta u 4. a 5. série odvysílané v letech 2018 – 2019 čítala okolo 1,5 milionů diváků. Pro porovnání – pilotní díl a posléze i celá 1. série zaznamenala dohromady sledovanost ve výši 10 milionů diváků, a to je pořádný rozdíl. Tvůrci se tak ve finále rozhodli Supergirl s příchodem šesté série nadobro ukončit.

Arrowverse viewership per season – I was kind of surprised at how high Supergirl was in S1 so made a comparison from supergirlTV

 

Vy, kteří jste měli očekávání v podobě budoucích řad, nemusíte věšet hlavu. Produkce stanice The CW totiž již nyní chystá pár nových seriálů, mezi kterými je například Superman & Lois pojednávající o životě Muže z oceli a jeho manželce Lois Laneové.

Natáčení závěrečné řady projektu Supergirl obsahující 20 epizod začne v nejbližších dnech a to opět ve Vancouveru. Stejně jsou na tom s natáčením i ostatní pořady z Arrowverse. Premiéra všech zmíněných titulů je vlivem Koronaviru naplánována z původního podzimu letošního roku na leden 2021 – doufejme tedy, že si udrží kvalitu a zájem diváků přinejmenším alespoň v průměru.

Ukázku k první řadě můžete zhlédnout níže:

Jste fanoušky Supergirl s tváří Melissy Benoist? Mrzí Vás, že se projekt blíží ke konci? Dejte nám vědět níže do komentářů či na naši facebookovou stránku a také nás nezapomínejte číst, píšeme pro Vás denně.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZDROJ:Deadline.com
Adam Pospíšil
Filmy, seriály, superhrdinové a hudba - to je můj život. Místo pátečních vymetaček klubů s pořádnou dávkou alkoholu v krvi trávím večery u počítače a píšu pro Vás o tomto zajímavém a rozsáhlém světě plném nových a nových projektů. Mým nejoblíbenějším superhrdinou je Flash a hudebním producentem nizozemský DJ Martin Garrix. Na webu TVGuru působím od října 2019.