Arrowverse je plný neuvěřitelných hrdinů – Ať už je to kouzlo Barryho Allena, role kapitánky Sáry Lance, inspirující Kara Danvers… nebo jen Oliver Queen. Je tolik důvodů, proč milovat hrdiny Arrowverse. Existuje však i spousta důvodů, proč zloduchy milovat také. 

Zločinci Arrowverse nejsou jen zlými lidmi se špatnými záměry převzít svět, mohou být stejně fascinující, okouzlující a spolehlivý jako hrdinové. Dokonce byly chvíle, kdy jsme skončili s větším nadšením pro padouchy, a proto jim dali přednost před hrdiny.

1. Music Meister

Zdroj: blog.screenweek.it

Padouch… nebo tajný hrdina, který se jen snaží šířit po celém světě lásku? Je těžké to odhadnout, ale Music Meister, který se objevil v Supergirl/The Flash crossoveru, byl jednou z nejzábavnějších postav.

2. Slade Wilson

Zdroj: ComicBook.com

Stejně jako Lisa Snart, Slade Wilson spolupracoval s hrdiny, ale i proti nim. Původně jeden z nepřátel Olivera Queena, který zešílel po Mirakuru s vědomím, že Oliver nezachránil Shado, když měl šanci. Ukončil život Oliverovy matky, i přesto, že tihle dva mají mezi sebou zvláštní vztah lásky a nenávisti, ze kterého se nemůžou dostat. V této sezóně Arrow Slade oslovil Olivera za účelem pomoci při hledání svého syna. Vytvořili tým, který chtějí fanoušci vidět v budoucnu ještě častěji.

Tito dva muži jsou si s podobnou silou a morálními nerovnostmi tak podobní, že může být někdy obtížné skutečně poznat, kdo je čistý hrdina a kdo darebák.

3. Killer Frost

Zdroj: screenrant.com

Mrazivá verze Caitlin Snow je určitě mnohem chladnější než její hrdinská polovina, a zatímco se spolu snaží vycházet, ve čtvrté sezóně Flashe našli společně rovnováhu, která jim umožňuje vytvářet skvělé duo.

Killer Frost má velmi odlišný styl oproti Caitlin a byla by lež říct, že její vzhled nevypadá lépe. Navíc její postoj je mnohem ostřejší. Díky tomu, že už není vrah se pomalu stává jedním z nejlepších členů týmu Flash.

4. Mick Rory

Zdroj: spanengrish.blogspot.cz

Mick Rory může být zlý, ale jen přece je to hrdina, který v sobě má dobro. Nyní je jedním z Legend, ale dříve byl především známý také jako Heatwave, který začal bojovat proti Flashovi a přišel na palubu týmu, který cestuje časem.

V posledních několika sezónách vyrostl z poměrně nepříjemného chlápka k jednomu z nejlepších členů týmu Legend, stejně tak jako je to u Killer Frost v týmu Flash.

Vždy je vybaven sarkastickými komentáři, pivem a ochotou se ptát, proč nemohou věci jednoduše ukrást.

5. Malcolm Merlyn

Zdroj: looper.com

Tento lukostřelec může být považován za mrtvého, ale to neznamená, že se ještě vzdal. Stejně jako mnozí z našich nejoblíbenějších špatných, ani on není tak úplně padouch.

Od samého začátku byl Merlyn (svým vražedným způsobem) oddaný své rodině – včetně své nelegitimní dcery They. Je to podivuhodný a komplikovaný muž, který nechce s hrdiny spolupracovat, ale když na to přijde, je ochoten se obětovat, aby přijal větší zlo.

Kromě toho, samozřejmě, že jeho trénink ho dělá ještě víc neuvěřitelným a talentovaným než je samotný Oliver Queen.

6. Maxwell Lord

Zdroj: nerdrepository.com

Maxwell Lord byl známým padouchem Supergirl. Neměl žádné schopnosti, místo toho byl prostě obyčejný člověk… přesto s geniální úrovní intelektu, hodně impozantní technologií a nedůvěrou.

Samozřejmě, že se nikdy nedalo popřít, že je okouzlující a brilantní, a že jeho odmítnutí slepě obdivovat superhrdiny je opravdu osvěžující. Snaží se být hrdinou a ochráncem svým vlastním způsobem, a dokonce je ochoten pomoci, když je to zjevně v nejlepších zájmu každého. Chytrý, vtipný a jen trochu arogantní s touhou pomoct? To sotva zní jako špatný člověk.

7. DOPPËLGANGERS

Zdroj: inquisitr.com

Když Flash poprvé zavedl Zemi-2, byl to skvělý den pro fanoušky komiksů… a hlavně to dalo každému možnost vidět své oblíbené hrdiny jako špatné lidi.

8. Hunter Zolomon

Zdroj: alchetron.com

Zoom byl obzvláště fascinující jako darebák, protože zatímco se snažil hrát hrdinu, byl to komplikovaný a špatný člověk… Flash opět trávil měsíce s někým, koho vidí jako svého přítele, jen aby zjistil, že je to ještě větší nepřítel než Eobard Thawne.

9. Captain Cold

Zdroj: whatsageek.com

Zatímco milujeme všechny tyhle další Arrowverse padouchy, může být jen jeden, kterého milujeme více než samotné hrdiny… Leonard Snart.

Cold byl mnohem víc než starší bratr a partner v zločinu s Mikem Rorym. Stal se jednou z Legend a nakonec zachránil svět.