O staré hororové perle Evil Dead slyšel snad každý. Film s malým rozpočtem, ze kterého se stala klasika, kromě druhého dílu, spin-offu a příšerného remaku zplodil i seriál. Jak si stojí?

Když jsem zaslechl, že můj nejoblíbenější horor bude mít seriál se stejným hlavním hercem a bude působit jako pokračování, byl jsem zároveň radostí bez sebe, ale také skeptický. Nakonec, se z Ash vs. Evil Dead vyklubala pěkná a zábavná podívaná. Navíc to není horor, ale hororová komedie.

Seriál se odehrává třicet let po událostech filmů a hlavní hrdina Ash, kterému narostl pupek, vrásky a ubylo mu vlasů, je stále nezodpovědný, pije, žije v přívěsu a pracuje jako prodavač v obchodě. Jedné noci však pod vlivem alkoholu a drog přečte pasáž z knihy mrtvých, kterou měl sám strážit, vypustí tím zlo opět na povrch a je jediný, který ho dokáže zase zahnat zpátky. Ale jak? Společně s kamarádem Pablem a drsňačkou Kelly se vydává na cestu, plnou smrti, krve, své slavné zásoby hlášek, staré dobré dvouhlavňové brokovnice a motorové pily místo ruky aby společně zachránili svět.

Herecké výkony v podání Bruce Campbella, Raye Santiaga, Dany Delorenzo a Lucy Lawless, kterou si můžete pamatovat jako Xenu, se mi dost líbily, seriál se sám nebere vážně a to mu prospělo, protože se povedená komedie spojená s brutálním humorem povedla a zároveň přináší doplňující informace, o které jsme ve filmech nezavadili. A že jste původní filmy neviděli? Nevadí, v seriálu je vše vysvětleno a skvěle si stojí i jako samostatný.

Dnes má Ash vs. evil dead tři série s epizodami po půl hodině a může být odlehčující zábavou, nebo jako pro mě osobně nostalgickým návratem do minulosti.

Trailer:

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz