Populární americký herec Ashton Kutcher začal svoji hereckou kariéru již před třiadvaceti lety v americkém seriálu Zlatá sedmdesátá. Tento seriál mu pomohl nastartovat jeho hereckou kariéru. Nejprve přicházely role převážně v romantických filmech a bláznivých komediích jako Hele vole, kde mám káru?, Hádej kdo?, Líbánky, Mejdan v Las Vegas a dalších. Českému divákovi se dostal do povědomí také díky tomu, že v roce 2011 nahradil problematického Charlieho Sheena v seriálu Dva a půl chlapa. Herec právě slaví své třiačtyřicáté narozeniny.

Ashton Kutcher se narodil 7. února 1978 a má český, německý a irský původ. Pokud Vám tedy příjmení Kutcher zní povědomě, není se čemu divit, jedná se totiž o pozměněnou verzi českého jména Kučera. V jeho rodokmenu tak figurují čeští předci, Ashtonův dávný příbuzný se jmenoval Jan Kučera, který si v roce 1877 v Iowě vzal Češku Annu Lenochovou.

Jako mladistvý měl Ashton potyčku se zákonem, když se spolu se svým bratrancem vloupal do školy a oba byli přistiženi při činu a následně zadrženi. Ashton dostal tříletou podmínku a 180 hodin veřejně prospěšných prací. I přes tento delikt se úspěšně dostal na univerzitu, kde začal studovat biologii. Chtěl totiž vynalézt lék pro svého nemocného bratra. Po úspěchu v modelingové soutěži však studia opustil, přestěhoval se do Los Angeles a začal se plně věnovat herectví.

Dnes není pouze hercem, ale také scenáristou, investorem, producentem a jeden čas se živil jako model. Byl vychováván jako katolík. Kromě starší sestry má ještě bratra – dvojče, který trpí dětskou mozkovou obrnou.

V roce 2005 si vzal o 15 let starší hereckou kolegyni Demi Moore. Na jejich svatbě byl dokonce i exmanžel Moore – Bruce Willis. Po 8 letech se pár rozvedl. Již od roku 2012 Ashton žije s další herečkou – Milou Kunis. Páru se po 2 letech vztahu narodila dcera a v roce 2016 syn. Svatbu měli v roce 2015. Zajímavostí je, že se spolu seznámili při naráčení seriálu Zlatá sedmdesátá, tehdy jim nebylo ani dvacet.

Spolu se svou první manželkou Demi Moore založil v roce 2009 mezinárodní organizaci na ochranu lidských práv (DNA Foundation, později známá jako Thorn). Organizace se zabývá bojem proti pohlavnímu zneužívání dětí a také proti šíření dětské pornografie, a to po celém světě.

Od roku 2016 herec účinkuje v seriálu Ranč, v loňském roce natáčel film The Long Home, který zatím neměl premiéru.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR