Francouzská herečka, modelka a režisérka Laetitia Casta (42) svou hereckou kariéru odstartovala komedií Asterix a Obelix, kde si zahrála malou roli krásné Falbaly, která okouzlí Obelixe v podání Gérarda Depardieu. Jak se po více než 20 letech od premiéry změnila a co dělá, se dozvíte v našem článku.

Laetitia Marie Laure Casta se narodila se 11. května 1978. První filmová role přišla v roce 1999, na divadelních prknech debutovala o pět let později. V roce 2012 získala rytířskou hodnost Řádu umění a literatury, který je udělován ministrem kultury za významné zásluhy v umění.

Embed from Getty Images

V roce 2000 stála modelem a to pro bustu Marianne, což je alegorická postava a jeden ze symbolů Francouzské republiky. Následovala tak řadu Francouzek, kterým tak byla prokázána čest a uznání. Například Brigitte Bardot, Catherine Deneuve a další.

Stala se nejen uznávanou herečkou, ale i modelkou. Svoji modelingovou kariéru započala v 15 letech. Byla tváří značek jako L ́Oréal, Dior, Chanel, Ralph Lauren a další. Také se objevila na více než 100 titulních stranách časopisů a zahajovala módní přehlídku značky Louis Vuitton v roce 2010. V témže roce se objevila i v hudebním klipu Rihanny. V roce 2016 se stala také režisérkou a scénáristkou snímku Ve mně. Jako herečka je i nadále aktivní.

Má tři děti. První dceru Sahteene narozenou v roce 2001 má s fotografem Stéphanem Sednaouim. Syna Orlanda (nar. 2006) a dceru Athénu (nar. 2009) má s italským hercem Stefanem Accorsim, se kterým žila 10 let. Od roku 2015 je jejím partnerem herec Louis Garrel, kterého si o dva roky později vzala.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz